Naise portree, Elmar Kits Kõneleda Elmar Kitsest ja tema kunstist on ühteaegu nii kerge kui keeruline. Kerge, sest tegemist oli tõeliselt meisterliku ja andeka kunstnikuga ning keeruline, sest tema teemadering ja maalilaad kulges ühest äärmusest teise. Kitse kohta on öeldud, et oma loomingus ei korda ta kunagi kedagi, isegi ennast mitte. Kindel on, et teoseid, mis kuuluvad eesti kunsti klassikasse, on ta loonud igas ¾anris ja igal ajajärgul. Elmar Kits lõpetas kunstikooli Pallas 1939. aastal. Sel ajal oli portree üheks tema peamiseks erialaks, ka oma lõputööna esitles ta figuurmaali. 1938 aastast pärinev "Naise portree" kuulub seega kunstniku kõige varajasemasse loomeperioodi. Tegemist võib olla ema portreega. Kitse varasemat loomingut läbis maalilise probleemina kõige tugevamalt valguse käsitlus, selle peegeldused ja varjud. Mõjutusi sel ajal sai kunstnik ka Pariisi maalikoolkonnalt, kus oli au sees realistlik vormikäsitlus. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Naise portree, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naise portree, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Naise portree

1938 Õli, lõuend 74,5 x 60. Signatuuriga
Alghind: € 2400
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Kõneleda Elmar Kitsest ja tema kunstist on ühteaegu nii kerge kui keeruline. Kerge, sest tegemist oli tõeliselt meisterliku ja andeka kunstnikuga ning keeruline, sest tema teemadering ja maalilaad kulges ühest äärmusest teise. Kitse kohta on öeldud, et oma loomingus ei korda ta kunagi kedagi, isegi ennast mitte. Kindel on, et teoseid, mis kuuluvad eesti kunsti klassikasse, on ta loonud igas ¾anris ja igal ajajärgul.
Elmar Kits lõpetas kunstikooli Pallas 1939. aastal. Sel ajal oli portree üheks tema peamiseks erialaks, ka oma lõputööna esitles ta figuurmaali. 1938 aastast pärinev "Naise portree" kuulub seega kunstniku kõige varajasemasse loomeperioodi. Tegemist võib olla ema portreega.
Kitse varasemat loomingut läbis maalilise probleemina kõige tugevamalt valguse käsitlus, selle peegeldused ja varjud. Mõjutusi sel ajal sai kunstnik ka Pariisi maalikoolkonnalt, kus oli au sees realistlik vormikäsitlus.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naise portree, Elmar Kits

Elmar Kits (1913–1972) Naise portree 1938 Õli, lõuend 74,5 x 60 Signatuuriga Alghind: € 2400 27 Kõneleda Elmar Kitsest ja tema kunstist on ühteaegu nii kerge kui keeruline. Kerge, sest tegemist oli tõeliselt meisterliku ja andeka kunstnikuga ning keeruline, sest tema teemadering ja maalilaad kulges ühest äärmusest teise. Kitse kohta on öeldud, et oma loomingus ei korda ta kunagi kedagi, isegi ennast mitte. Kindel on, et teoseid, mis kuuluvad eesti kunsti klassikasse, on ta loonud igas ¾anris ja igal ajajärgul.Elmar Kits lõpetas kunstikooli Pallas 1939. aastal. Sel ajal oli portree üheks tema peamiseks erialaks, ka oma lõputööna esitles ta figuurmaali. 1938 aastast pärinev "Naise portree" kuulub seega kunstniku kõige varajasemasse loomeperioodi. Tegemist võib olla ema portreega.Kitse varasemat loomingut läbis maalilise probleemina kõige tugevamalt valguse käsitlus, selle peegeldused ja varjud. Mõjutusi sel ajal sai kunstnik ka Pariisi maalikoolkonnalt, kus oli au sees realistlik vormikäsitlus.

Naise portree, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük