Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Rudolf Sepp astus kunstikooli Pallas 1923. aastal, kuid lõpetas alles 1938. Pikk õpinguperiood mängis kunstniku kasuks, nimelt jõudis ta selle ajaga tudeerida tolle aja kõige märkimisväärsemate ja olulisemate õppejõudude käe all - Konrad Mägi, Nikolai Triik ja Ado Vabbe. Sepp oli üks paljudest neist kunstnikest, kes sai tunda ka võõrvõimude repressioone. Esmalt vangistati ta lühiajaliselt Saksa okupatsiooniaastate alul ning hiljem, Nõukogude-perioodil, tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning visati välja ka Kunstnike Liidust. Alles 1960ndate alguses annavad esimesed märgid Sepa loomingus aimu, et taaskord on tal olnud võimalik teostada end kogu oma võimete ulatuses. Selle kohta annab kinnitust ka antud oksjonil esitatud teos "Öine liturgia", mis oli eksponeeritud ka tema esimesel personaalnäitusel Tartus 1963. aastal. Teoses avalduvad selgelt kunstniku filosoofilised mõtted ja jutustav maalilaad. Kataloogis lisatakse: "R. Sepp on juurdlev kunstnik. Tema loomingut iseloomustab mõtterikkus /---/. " Maalisü¾ee, kuhu kunstnik on peitnud oma sõnumi, pakub ka vaatajale palju mõtteainest. Teose signatuur "IRAERRESS" viitab kunstniku abikaasa nimele ning Rudolf Sepa nimetähtedele. Maal on ära märgitud ka nimetatud näituse kataloogis (koostanud Taimo Kuusik, 1963) järjekorranumbriga 105. Kunstniku hilisem looming erineb paljuski eelnevast. Tööd muutusid mõõtudelt väiksemaks, nende värvikiht õhenes ning foon tumenes. Meelisteemaks kujunes Sepal lilled ja maastikud, kus valitsev meeleolu on enamasti rahulik. Maal "Lilled" on hea näide tema hilisloomingust. Seda iseloomustab tume koloriit, mida ergutavad kirkad ja eredad lilleõied ning mida kunstnik tavatses dateerida kuupäevalise täpsusega. Pallase meistrite looming Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Lilled

17. X. 1969 Õli, paber lm 44,8 x 32,5. Signatuuriga.
Alghind: 350, lõpphind: € 350
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Rudolf Sepp astus kunstikooli Pallas 1923. aastal, kuid lõpetas alles 1938. Pikk õpinguperiood mängis kunstniku kasuks, nimelt jõudis ta selle ajaga tudeerida tolle aja kõige märkimisväärsemate ja olulisemate õppejõudude käe all - Konrad Mägi, Nikolai Triik ja Ado Vabbe. Sepp oli üks paljudest neist kunstnikest, kes sai tunda ka võõrvõimude repressioone. Esmalt vangistati ta lühiajaliselt Saksa okupatsiooniaastate alul ning hiljem, Nõukogude-perioodil, tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning visati välja ka Kunstnike Liidust. Alles 1960ndate alguses annavad esimesed märgid Sepa loomingus aimu, et taaskord on tal olnud võimalik teostada end kogu oma võimete ulatuses. Selle kohta annab kinnitust ka antud oksjonil esitatud teos "Öine liturgia", mis oli eksponeeritud ka tema esimesel personaalnäitusel Tartus 1963. aastal. Teoses avalduvad selgelt kunstniku filosoofilised mõtted ja jutustav maalilaad. Kataloogis lisatakse: "R. Sepp on juurdlev kunstnik. Tema loomingut iseloomustab mõtterikkus /---/." Maalisü¾ee, kuhu kunstnik on peitnud oma sõnumi, pakub ka vaatajale palju mõtteainest. Teose signatuur "IRAERRESS" viitab kunstniku abikaasa nimele ning Rudolf Sepa nimetähtedele. Maal on ära märgitud ka nimetatud näituse kataloogis (koostanud Taimo Kuusik, 1963) järjekorranumbriga 105.Kunstniku hilisem looming erineb paljuski eelnevast. Tööd muutusid mõõtudelt väiksemaks, nende värvikiht õhenes ning foon tumenes. Meelisteemaks kujunes Sepal lilled ja maastikud, kus valitsev meeleolu on enamasti rahulik. Maal "Lilled" on hea näide tema hilisloomingust. Seda iseloomustab tume koloriit, mida ergutavad kirkad ja eredad lilleõied ning mida kunstnik tavatses dateerida kuupäevalise täpsusega.Rudolf Sepp
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Rudolf Sepp Lilled 17 X Rudolf Sepp astus kunstikooli Pallas 1923. aastal, kuid lõpetas alles 1938. Pikk õpinguperiood mängis kunstniku kasuks, nimelt jõudis ta selle ajaga tudeerida tolle aja kõige märkimisväärsemate ja olulisemate õppejõudude käe all - Konrad Mägi, Nikolai Triik ja Ado Vabbe. Sepp oli üks paljudest neist kunstnikest, kes sai tunda ka võõrvõimude repressioone. Esmalt vangistati ta lühiajaliselt Saksa okupatsiooniaastate alul ning hiljem, Nõukogude-perioodil, tagandati ta õppejõu kohalt Tartu Riiklikust Kunstiinstituudist ning visati välja ka Kunstnike Liidust. Alles 1960ndate alguses annavad esimesed märgid Sepa loomingus aimu, et taaskord on tal olnud võimalik teostada end kogu oma võimete ulatuses. Selle kohta annab kinnitust ka antud oksjonil esitatud teos "Öine liturgia", mis oli eksponeeritud ka tema esimesel personaalnäitusel Tartus 1963. aastal. Teoses avalduvad selgelt kunstniku filosoofilised mõtted ja jutustav maalilaad. Kataloogis lisatakse: "R. Sepp on juurdlev kunstnik. Tema loomingut iseloomustab mõtterikkus /---/." Maalisü¾ee, kuhu kunstnik on peitnud oma sõnumi, pakub ka vaatajale palju mõtteainest. Teose signatuur "IRAERRESS" viitab kunstniku abikaasa nimele ning Rudolf Sepa nimetähtedele. Maal on ära märgitud ka nimetatud näituse kataloogis (koostanud Taimo Kuusik, 1963) järjekorranumbriga 105.Kunstniku hilisem looming erineb paljuski eelnevast. Tööd muutusid mõõtudelt väiksemaks, nende värvikiht õhenes ning foon tumenes. Meelisteemaks kujunes Sepal lilled ja maastikud, kus valitsev meeleolu on enamasti rahulik. Maal "Lilled" on hea näide tema hilisloomingust. Seda iseloomustab tume koloriit, mida ergutavad kirkad ja eredad lilleõied ning mida kunstnik tavatses dateerida kuupäevalise täpsusega.

Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük