Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Rudolf Sepp õppis 1923-1938 "Pallases“ maalierialal, alguses Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, hiljem Ado Vabbe käe all. Sepa hilisem looming on ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem. Tema lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus. Võimalust näidata oma oskust värvide käsitlemisel pakkusid kunstnikule arvukad lillemaalid, mida ta vanaduspõlves armastas luua. Neile piltidele on omane tume foon, mis veel enam toob esile lilleõite kirkuse ja värskuse. Üldmuljelt mõjuvad need väikesemõõdulised tööd jõuliselt ning emotsionaalselt. Pallase meistrite looming Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Lilled

u 1970ndad Õli, paber. Signatuurita. Lm 42x29,8
Alghind: 390, lõpphind: € 600
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Rudolf Sepp õppis 1923-1938 "Pallases“ maalierialal, alguses Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, hiljem Ado Vabbe käe all.

Sepa hilisem looming on ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem. Tema lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus. Võimalust näidata oma oskust värvide käsitlemisel pakkusid kunstnikule arvukad lillemaalid, mida ta vanaduspõlves armastas luua. Neile piltidele on omane tume foon, mis veel enam toob esile lilleõite kirkuse ja värskuse. Üldmuljelt mõjuvad need väikesemõõdulised tööd jõuliselt ning emotsionaalselt.Rudolf Sepp
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Rudolf Sepp Lilled u 1970ndad Õli, paber Signatuurita Rudolf Sepp õppis 1923-1938 "Pallases“ maalierialal, alguses Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, hiljem Ado Vabbe käe all. Sepa hilisem looming on ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem. Tema lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus. Võimalust näidata oma oskust värvide käsitlemisel pakkusid kunstnikule arvukad lillemaalid, mida ta vanaduspõlves armastas luua. Neile piltidele on omane tume foon, mis veel enam toob esile lilleõite kirkuse ja värskuse. Üldmuljelt mõjuvad need väikesemõõdulised tööd jõuliselt ning emotsionaalselt.

Lilled, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük