Paar, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp õppis Pallases aastatel 1923-1938 peamiselt Ado Vabbe juhendusel. Õpingute venimine oli tingitud majanduslikest raskustest, Sepp töötas elatise teenimiseks maalavade dekoratsioonide loojana. Ka pärast kunstikooli lõpetamist jätkas ta dekoraatori ametis ning see on oluliselt mõjutanud tema kunstiloomingut. Pingelisus, dramaatilisus ning kontrastsus iseloomustavad laiemalt Sepa kunstilist kreedot. Käesolev maal roosidest on kunstniku hilisloomingu näide, kus dekoratiivne lilleseade on asetatud tumedale foonile, juhtides vaataja tähelepanu eredatele õienuppudele. Pallase meistrite looming Paar, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Paar, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Paar

18. V 1975 Õli, paber. Signatuuriga. Lm 29x20,4
Alghind: € 375
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Sepp õppis Pallases aastatel 1923-1938 peamiselt Ado Vabbe juhendusel. Õpingute venimine oli tingitud majanduslikest raskustest, Sepp töötas elatise teenimiseks maalavade dekoratsioonide loojana. Ka pärast kunstikooli lõpetamist jätkas ta dekoraatori ametis ning see on oluliselt mõjutanud tema kunstiloomingut. Pingelisus, dramaatilisus ning kontrastsus iseloomustavad laiemalt Sepa kunstilist kreedot. Käesolev maal roosidest on kunstniku hilisloomingu näide, kus dekoratiivne lilleseade on asetatud tumedale foonile, juhtides vaataja tähelepanu eredatele õienuppudele.Rudolf Sepp
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Paar, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Rudolf Sepp Paar 18 V 1975 Õli, paber Sepp õppis Pallases aastatel 1923-1938 peamiselt Ado Vabbe juhendusel. Õpingute venimine oli tingitud majanduslikest raskustest, Sepp töötas elatise teenimiseks maalavade dekoratsioonide loojana. Ka pärast kunstikooli lõpetamist jätkas ta dekoraatori ametis ning see on oluliselt mõjutanud tema kunstiloomingut. Pingelisus, dramaatilisus ning kontrastsus iseloomustavad laiemalt Sepa kunstilist kreedot. Käesolev maal roosidest on kunstniku hilisloomingu näide, kus dekoratiivne lilleseade on asetatud tumedale foonile, juhtides vaataja tähelepanu eredatele õienuppudele.

Paar, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük