Peedu-Pirnaku, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919. a. äsjaavatud kunstikooli "Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles 1929. a. Erm kirjutab näituse kataloogis “Pütsepp 65" 1963. aastal: “Kolmekümnendate aastate teine pool on J. Püttsepa loomingu kõrgperioodiks, mil ta maalib oma parimad teosed. Nad annavad tunnistust kõrgest maalikultuurist ja heast maitsest, “Pallase" kunstnikele omasest maalilisusest". Maali "Tartu vaade sillaga“ repro on samas kataloogis ka ära toodud (reprode nimestik nr. 5 all), aastaks on märgitud 1938. Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel sillaga“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda, taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane. Pallase meistrite looming Peedu-Pirnaku, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis Püttsepp Juhan
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Peedu-Pirnaku, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis

Peedu-Pirnaku

1967 Tempera, papp. 48,3x69,2. Signatuuriga.
Alghind: 1 100 € (17 211.26 EEK), lõpphind: € 1 100 ( 17 211,26 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919.a. äsjaavatud kunstikooli"Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbejuhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles1929. a.Erm kirjutab näituse kataloogis “Pütsepp 65" 1963.aastal: “Kolmekümnendateaastate teine pool on J.Püttsepa loomingu kõrgperioodiks, mil ta maaliboma parimad teosed.Nad annavad tunnistust kõrgest maalikultuurist ja heastmaitsest, “Pallase" kunstnikele omasest maalilisusest".Maali "Tartu vaade sillaga“ repro on samas kataloogis ka ära toodud (reprode nimestik nr.5 all), aastaks on märgitud 1938.Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ningkergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetustümbrusest. "Tartu vaatel sillaga“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda,taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavadendas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp onkujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegadesegadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mispurustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasisündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit onmuutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastidtasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ningtundeküllane.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Peedu-Pirnaku, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis

Juhan Püttsepp Peedu-Pirnaku 1967 Tempera, papp 48,3x69,2 Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919.a. äsjaavatud kunstikooli"Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbejuhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles1929. a.Erm kirjutab näituse kataloogis “Pütsepp 65" 1963.aastal: “Kolmekümnendateaastate teine pool on J.Püttsepa loomingu kõrgperioodiks, mil ta maaliboma parimad teosed.Nad annavad tunnistust kõrgest maalikultuurist ja heastmaitsest, “Pallase" kunstnikele omasest maalilisusest".Maali "Tartu vaade sillaga“ repro on samas kataloogis ka ära toodud (reprode nimestik nr.5 all), aastaks on märgitud 1938.Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ningkergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetustümbrusest. "Tartu vaatel sillaga“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda,taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavadendas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp onkujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegadesegadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mispurustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasisündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit onmuutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastidtasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ningtundeküllane.

Peedu-Pirnaku, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis

Püttsepp Juhan
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük