Tartu vaade, Juhan Püttsepp Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919. a. äsjaavatud kunstikooli "Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles 1929. a. J. Püttsepa õpinguaastate loomingut iseloomustavad katsetused ja otsingud ning tugev Saksa ekspressionismi mõju. Maal "Tartu vaade“ pärineb kunstniku loometöö kõrgperioodist, 1930. aastate lõpust, mil tema maalilaad oli muutunud realistlikumaks ning oli toimunud sisemine rahunemine ja stabiliseerumine. Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda, taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane. 1999 teater "Vanemuine" Tartu vaade, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis Püttsepp Juhan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu vaade, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis
Juhan Püttsepp (1898-1975)

Tartu vaade

1938-39 Õli, lõuend 80,5 x 98
Alghind: € 72000/€4602
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919.a. äsjaavatud kunstikooli "Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles 1929. a. J. Püttsepa õpinguaastate loomingut iseloomustavad katsetused ja otsingud ning tugev Saksa ekspressionismi mõju. Maal "Tartu vaade“ pärineb kunstniku loometöö kõrgperioodist, 1930. aastate lõpust, mil tema maalilaad oli muutunud realistlikumaks ning oli toimunud sisemine rahunemine ja stabiliseerumine. Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda, taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaade, Juhan Püttsepp

Juhan Püttsepp (1898-1975) Tartu vaade 1938-39 Õli, lõuend 80,5 x 98 Alghind: € 72000/€4602 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Juhan Püttsepp oli üks esimesi, kes astus 1919.a. äsjaavatud kunstikooli "Pallas", kus ta õppis nii Konrad Mäe, Nikolai Triigi kui ka Ado Vabbe juhendamisel. Majanduslikel põhjustel jõudis ta kooli lõpetamiseni alles 1929. a. J. Püttsepa õpinguaastate loomingut iseloomustavad katsetused ja otsingud ning tugev Saksa ekspressionismi mõju. Maal "Tartu vaade“ pärineb kunstniku loometöö kõrgperioodist, 1930. aastate lõpust, mil tema maalilaad oli muutunud realistlikumaks ning oli toimunud sisemine rahunemine ja stabiliseerumine. Maalilaadis said domineerivamaks impressionistlikud värvilahendused ning kergus. Kunstnik leidis inspiratsiooni eelkõige Tartust ja selle vahetust ümbrusest. "Tartu vaatel“ on Püttsepp kujutanud Vabadussilda, taustal kõrgub Jaani kirik. Maalid möödunud aegade linnavaadetest kannavad endas alati lisaväärtust - ajaloolist hõngu ja tähendust. Püttsepp on kujutanud 1930ndate lõpu Tartut, kus ei ole märgata keeruliste aegade segadust ega kaost, vaid vastupidiselt rahu ja vaikust. Sild, mis purustati võõrvägede poolt, püsis veel kindlalt, aimamata tulevasi sündmusi. Võrreldes varasemate töödega on näha, kuidas koloriit on muutunud vähem dekoratiivset efekti taotlevaks ja värvikontrastid tasakaalukamaks, kunstniku käsitlus oma kodulinnast on romantiline ning tundeküllane.

Tartu vaade, Juhan Püttsepp E-kunstisalongis

Püttsepp Juhan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük