Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis Maarja Kangro HAID TIIGIS enne oli teil siin forellid kuhu nad said murdke leiba murdke meie oleme suuremad, kaalume nagu see lauatäis mehi päikeses sulava lõhnavee, valgete särkide, pruuni jume ja ikkagi rindadega midagi on meis sarnast aga meie pole veel rahul naeratame te lastele, kui nad tiigi ääres mängivad, nemad ei arva, et me sitked kehad peagi lämbuksid, et me põski kuldaks suitsuahi, et me lõhna imetletaks, ihu jagataks sõbralikult, hinged jäetaks unarusse, usaldage kullakesi! ammu tunneme te rõivaid murdke murdke murdke murdke lauad aina täituvad ja kahvad käivad läbi õhu armu anda oskate te loetud päevadeks armsad olid ju need tiirud, mäletate: sinisilmsed forellid! tooge nüüd see maias naine meie sekka istuma. las ta vaatab meile otsa, pikka aega, hoolega. 127x120 Alg: Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Pöörane

Õli, papp 20 x 25
Alghind: 6500/€415, lõpphind: € 16 000/ 1 022
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Maarja Kangro
HAID TIIGIS

enne oli teil siin forellid
kuhu nad said
murdke leiba murdke
meie oleme suuremad,
kaalume nagu see lauatäis mehi
päikeses sulava lõhnavee, valgete särkide, pruuni jume ja ikkagi rindadega
midagi on meis sarnast
aga meie pole veel rahul
naeratame te lastele, kui nad
tiigi ääres mängivad,
nemad ei arva, et me sitked kehad
peagi lämbuksid, et me põski kuldaks suitsuahi,
et me lõhna imetletaks, ihu jagataks sõbralikult,
hinged jäetaks unarusse,
usaldage kullakesi!
ammu tunneme te rõivaid
murdke murdke murdke murdke
lauad aina täituvad ja
kahvad käivad läbi õhu
armu anda oskate te
loetud päevadeks
armsad olid ju need tiirud, mäletate:
sinisilmsed forellid!
tooge nüüd see maias naine
meie sekka istuma.
las ta vaatab meile otsa,
pikka aega, hoolega.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis

Edgar Valter (1929–2006) Pöörane Õli, papp 20 x 25 Alghind: 6500/€415, lõpphind: € 16 000/ 1 022 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Maarja Kangro HAID TIIGISenne oli teil siin forellid kuhu nad said murdke leiba murdke meie oleme suuremad, kaalume nagu see lauatäis mehi päikeses sulava lõhnavee, valgete särkide, pruuni jume ja ikkagi rindadega midagi on meis sarnast aga meie pole veel rahul naeratame te lastele, kui nad tiigi ääres mängivad, nemad ei arva, et me sitked kehad peagi lämbuksid, et me põski kuldaks suitsuahi, et me lõhna imetletaks, ihu jagataks sõbralikult, hinged jäetaks unarusse, usaldage kullakesi! ammu tunneme te rõivaid murdke murdke murdke murdke lauad aina täituvad ja kahvad käivad läbi õhu armu anda oskate te loetud päevadeks armsad olid ju need tiirud, mäletate: sinisilmsed forellid! tooge nüüd see maias naine meie sekka istuma. las ta vaatab meile otsa, pikka aega, hoolega.

Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük