Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis Maarja Kangro HAID TIIGIS enne oli teil siin forellid kuhu nad said murdke leiba murdke meie oleme suuremad, kaalume nagu see lauatäis mehi päikeses sulava lõhnavee, valgete särkide, pruuni jume ja ikkagi rindadega midagi on meis sarnast aga meie pole veel rahul naeratame te lastele, kui nad tiigi ääres mängivad, nemad ei arva, et me sitked kehad peagi lämbuksid, et me põski kuldaks suitsuahi, et me lõhna imetletaks, ihu jagataks sõbralikult, hinged jäetaks unarusse, usaldage kullakesi! ammu tunneme te rõivaid murdke murdke murdke murdke lauad aina täituvad ja kahvad käivad läbi õhu armu anda oskate te loetud päevadeks armsad olid ju need tiirud, mäletate: sinisilmsed forellid! tooge nüüd see maias naine meie sekka istuma. las ta vaatab meile otsa, pikka aega, hoolega. 127x120 Alg: Toimus Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Pöörane

Õli, papp 20 x 25
Alghind: € 6500/€415, lõpphind: € 16 000/ 1 022
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Maarja Kangro
HAID TIIGIS

enne oli teil siin forellid
kuhu nad said
murdke leiba murdke
meie oleme suuremad,
kaalume nagu see lauatäis mehi
päikeses sulava lõhnavee, valgete särkide, pruuni jume ja ikkagi rindadega
midagi on meis sarnast
aga meie pole veel rahul
naeratame te lastele, kui nad
tiigi ääres mängivad,
nemad ei arva, et me sitked kehad
peagi lämbuksid, et me põski kuldaks suitsuahi,
et me lõhna imetletaks, ihu jagataks sõbralikult,
hinged jäetaks unarusse,
usaldage kullakesi!
ammu tunneme te rõivaid
murdke murdke murdke murdke
lauad aina täituvad ja
kahvad käivad läbi õhu
armu anda oskate te
loetud päevadeks
armsad olid ju need tiirud, mäletate:
sinisilmsed forellid!
tooge nüüd see maias naine
meie sekka istuma.
las ta vaatab meile otsa,
pikka aega, hoolega.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis

Edgar Valter (1929–2006) Pöörane Õli, papp 20 x 25 Alghind: € 6500/€415, lõpphind: € 16 000/ 1 022 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Maarja Kangro HAID TIIGISenne oli teil siin forellid kuhu nad said murdke leiba murdke meie oleme suuremad, kaalume nagu see lauatäis mehi päikeses sulava lõhnavee, valgete särkide, pruuni jume ja ikkagi rindadega midagi on meis sarnast aga meie pole veel rahul naeratame te lastele, kui nad tiigi ääres mängivad, nemad ei arva, et me sitked kehad peagi lämbuksid, et me põski kuldaks suitsuahi, et me lõhna imetletaks, ihu jagataks sõbralikult, hinged jäetaks unarusse, usaldage kullakesi! ammu tunneme te rõivaid murdke murdke murdke murdke lauad aina täituvad ja kahvad käivad läbi õhu armu anda oskate te loetud päevadeks armsad olid ju need tiirud, mäletate: sinisilmsed forellid! tooge nüüd see maias naine meie sekka istuma. las ta vaatab meile otsa, pikka aega, hoolega.

Pöörane, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük