Baleriini elu, Edgar Valter Leelo Tungal on kirjutanud, et Edgar Valteri loodud "…maailm on oma suurte samblasoojade kivide, igiroheliste puude ja suurvetes ujuvate poisipõlvepaatidega päriselt olemas iga eestlase sees, ainult kas me teda kuigi sageli avada maldame, oskame või julgeme - pelgame ju, et unistused ja mälestused tekitavad nostalgiat ega lase meil enda eest küllalt võimukalt väljas olla. . . /. . . / Valteri maalide maailm on ennem pühapäevane kui muinasjutuline, kuigi illustraatorina on kunstnik geniaalne muinasjututegelaste leiutaja. Tema kujutatud inimesed pole piltilusad ega ka inetud - need on tavalised huvitavad, rikka sisemaailmaga noored ja vanad, kes rõõmustavad ja nukrutsevad, igatsevad kaugetesse tundmatutesse maadesse ja saavad jõudu oma kodumaastikust. " 127x120 Alg: Baleriini elu, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Baleriini elu, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Baleriini elu

1990ndad Õli, masoniit. Signatuuriga. 72 x 31,5.
Alghind: €800, lõpphind: € 3 300
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Leelo Tungal on kirjutanud, et Edgar Valteri loodud "…maailm on oma suurte samblasoojade kivide, igiroheliste puude ja suurvetes ujuvate poisipõlvepaatidega päriselt olemas iga eestlase sees, ainult kas me teda kuigi sageli avada maldame, oskame või julgeme - pelgame ju, et unistused ja mälestused tekitavad nostalgiat ega lase meil enda eest küllalt võimukalt väljas olla... /.../ Valteri maalide maailm on ennem pühapäevane kui muinasjutuline, kuigi illustraatorina on kunstnik geniaalne muinasjututegelaste leiutaja. Tema kujutatud inimesed pole piltilusad ega ka inetud - need on tavalised huvitavad, rikka sisemaailmaga noored ja vanad, kes rõõmustavad ja nukrutsevad, igatsevad kaugetesse tundmatutesse maadesse ja saavad jõudu oma kodumaastikust."Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Baleriini elu, Edgar Valter

Edgar Valter (1929–2006) Baleriini elu 1990ndad Õli, masoniit Signatuuriga Leelo Tungal on kirjutanud, et Edgar Valteri loodud "…maailm on oma suurte samblasoojade kivide, igiroheliste puude ja suurvetes ujuvate poisipõlvepaatidega päriselt olemas iga eestlase sees, ainult kas me teda kuigi sageli avada maldame, oskame või julgeme - pelgame ju, et unistused ja mälestused tekitavad nostalgiat ega lase meil enda eest küllalt võimukalt väljas olla... /.../ Valteri maalide maailm on ennem pühapäevane kui muinasjutuline, kuigi illustraatorina on kunstnik geniaalne muinasjututegelaste leiutaja. Tema kujutatud inimesed pole piltilusad ega ka inetud - need on tavalised huvitavad, rikka sisemaailmaga noored ja vanad, kes rõõmustavad ja nukrutsevad, igatsevad kaugetesse tundmatutesse maadesse ja saavad jõudu oma kodumaastikust."

Baleriini elu, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük