Läbi suvesüdame, Edgar Valter Kuus Edgar Valteri autoriõiguste hoidja Külli Leppiku poolt leitud Valteri maali olid Leelo Tunglale inspiratsiooniks luuletuste ja Toomas Lungele lauluviiside kirjutamiseks etendusele "Karid ja kõrgused" (lavastaja Margus Kasterpalu), mis esietendus Tartus 2014. aasta novembris. Teosed on jäädvustatud ka etendusega kaasas käivasse raamatusse "Mis seal siis erilist" (Leelo Tungal, Edgar Valter, 2014), kus on reprodutseeritud kõik maalid ning nende kõrval Leelo Tungla luuletused. 127x120 Alg: Läbi suvesüdame, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16


Ostude saatmine Eesti piires!
Läbi suvesüdame, Edgar Valter E-kunstisalongis

Läbi suvesüdame

1972 Õli, kartong. Signatuuriga. Lm 35x39,8
Alghind: € 775, lõpphind: € 2 750
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Kuus Edgar Valteri autoriõiguste hoidja Külli Leppiku poolt leitud Valteri maali olid Leelo Tunglale inspiratsiooniks luuletuste ja Toomas Lungele lauluviiside kirjutamiseks etendusele "Karid ja kõrgused" (lavastaja Margus Kasterpalu), mis esietendus Tartus 2014. aasta novembris. Teosed on jäädvustatud ka etendusega kaasas käivasse raamatusse "Mis seal siis erilist" (Leelo Tungal, Edgar Valter, 2014), kus on reprodutseeritud kõik maalid ning nende kõrval Leelo Tungla luuletused.Edgar Valter
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Läbi suvesüdame, Edgar Valter

Edgar Valter Läbi suvesüdame 1972 Õli, kartong Signatuuriga Kuus Edgar Valteri autoriõiguste hoidja Külli Leppiku poolt leitud Valteri maali olid Leelo Tunglale inspiratsiooniks luuletuste ja Toomas Lungele lauluviiside kirjutamiseks etendusele "Karid ja kõrgused" (lavastaja Margus Kasterpalu), mis esietendus Tartus 2014. aasta novembris. Teosed on jäädvustatud ka etendusega kaasas käivasse raamatusse "Mis seal siis erilist" (Leelo Tungal, Edgar Valter, 2014), kus on reprodutseeritud kõik maalid ning nende kõrval Leelo Tungla luuletused.

Läbi suvesüdame, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük