46 Ärkvel, Evald Okas Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud ning inspiratsioon. Inimfiguuride jäädvustamisel on Okas jälginud kogu tervikut – alates poosist iseloomuliku ilmeni. Käesolev graafiline leht „Ärkvel“ on valminud ajal, mil suurmeister oli oma loomingulises tipus. Kunstiteadlane Ants Juske on märkinud, et „1965. aastaks, kui ta sai 50-aastaseks ja toimus tema juubelinäitus, oli Evald Okas saavutanud kunstnikukarjääris sisuliselt kõik, mis oli tollastes oludes võimalik. /---/ Ta oli valitud Firenze Kunstiakadeemia auliikmeks ja puutunud kokku kuulsate isikutega. “ XX sajandi eesti kunsti meistrid 46. Ärkvel, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
46. Ärkvel, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

46. Ärkvel

1966. Ofort, akvatinta, paber. Lm 31x49. Signatuuriga.
Alghind: € 1400, lõpphind: € 1500
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud ning inspiratsioon. Inimfiguuride jäädvustamisel on Okas jälginud kogu tervikut – alates poosist iseloomuliku ilmeni.
Käesolev graafiline leht „Ärkvel“ on valminud ajal, mil suurmeister oli oma loomingulises tipus. Kunstiteadlane Ants Juske on märkinud, et „1965. aastaks, kui ta sai 50-aastaseks ja toimus tema juubelinäitus, oli Evald Okas saavutanud kunstnikukarjääris sisuliselt kõik, mis oli tollastes oludes võimalik. /---/ Ta oli valitud Firenze Kunstiakadeemia auliikmeks ja puutunud kokku kuulsate isikutega.“Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1941. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

46 Ärkvel, Evald Okas

Evald Okas (1915-2011) 46 Ärkvel 1966 Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud ning inspiratsioon. Inimfiguuride jäädvustamisel on Okas jälginud kogu tervikut – alates poosist iseloomuliku ilmeni.Käesolev graafiline leht „Ärkvel“ on valminud ajal, mil suurmeister oli oma loomingulises tipus. Kunstiteadlane Ants Juske on märkinud, et „1965. aastaks, kui ta sai 50-aastaseks ja toimus tema juubelinäitus, oli Evald Okas saavutanud kunstnikukarjääris sisuliselt kõik, mis oli tollastes oludes võimalik. /---/ Ta oli valitud Firenze Kunstiakadeemia auliikmeks ja puutunud kokku kuulsate isikutega.“

46. Ärkvel, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük