46 Ärkvel, Evald Okas Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud ning inspiratsioon. Inimfiguuride jäädvustamisel on Okas jälginud kogu tervikut – alates poosist iseloomuliku ilmeni. Käesolev graafiline leht „Ärkvel“ on valminud ajal, mil suurmeister oli oma loomingulises tipus. Kunstiteadlane Ants Juske on märkinud, et „1965. aastaks, kui ta sai 50-aastaseks ja toimus tema juubelinäitus, oli Evald Okas saavutanud kunstnikukarjääris sisuliselt kõik, mis oli tollastes oludes võimalik. /---/ Ta oli valitud Firenze Kunstiakadeemia auliikmeks ja puutunud kokku kuulsate isikutega. “ 2000 46. Ärkvel, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
46. Ärkvel, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

46. Ärkvel

1966. Ofort, akvatinta, paber. Lm 31x49. Signatuuriga.
Alghind: € 1400, lõpphind: € 1500
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud ning inspiratsioon. Inimfiguuride jäädvustamisel on Okas jälginud kogu tervikut – alates poosist iseloomuliku ilmeni.
Käesolev graafiline leht „Ärkvel“ on valminud ajal, mil suurmeister oli oma loomingulises tipus. Kunstiteadlane Ants Juske on märkinud, et „1965. aastaks, kui ta sai 50-aastaseks ja toimus tema juubelinäitus, oli Evald Okas saavutanud kunstnikukarjääris sisuliselt kõik, mis oli tollastes oludes võimalik. /---/ Ta oli valitud Firenze Kunstiakadeemia auliikmeks ja puutunud kokku kuulsate isikutega.“Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

46 Ärkvel, Evald Okas

Evald Okas (1915-2011) 46 Ärkvel 1966 Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud ning inspiratsioon. Inimfiguuride jäädvustamisel on Okas jälginud kogu tervikut – alates poosist iseloomuliku ilmeni.Käesolev graafiline leht „Ärkvel“ on valminud ajal, mil suurmeister oli oma loomingulises tipus. Kunstiteadlane Ants Juske on märkinud, et „1965. aastaks, kui ta sai 50-aastaseks ja toimus tema juubelinäitus, oli Evald Okas saavutanud kunstnikukarjääris sisuliselt kõik, mis oli tollastes oludes võimalik. /---/ Ta oli valitud Firenze Kunstiakadeemia auliikmeks ja puutunud kokku kuulsate isikutega.“

46. Ärkvel, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük