Neitsitorn, Evald Okas E-kunstisalongis Kunstiloolane Villem Raam on kirjutanud: "Evald Okas kuulub nende kunstnike hulka, kelle anne ning huvid ilmnevad varakult, selguvad kahtlusteta juba esimestel kooliaastatel, ei tunne hiljem pettumusi ega tunnista teel raskusi. “ Evald Okase esimene joonistus avaldati ajalehes, kui ta oli vaid 14 aastane. Nüüdseks kuulub tema teoseid nii kõikide Eesti kui ka maailma tuntumate kunstimuuseumide kogudesse. Oma kunstiõpinguid alustas ta 1931. a. Riigi Kunstitööstuskoolis, mille lõpetas 1937. a. dekoratiivmaali osakonna meistriklassi kiitusega. Seejärel asus 1938. a. õppima äsjaasutatud Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, mille maaliosakonna ta 1941. a. ka lõpetas. Evald Okase puhul on läbi aegade rõhutatud tema loomingu mitmekülgsust ja vitaalsust. Ta on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega. Nii ei ole talle võõras ka graafika, mida ta erilise huviga hakkas viljelema 1950ndate aastate teisel poolel ning mille erinevaid tehnikaid ta väga meisterlikult valdab. Graafiline leht “Neitsitorn" on realistlikus laadis vaade Tallinna vanalinnale, kus taustal kõrguvad tornid, mille järgi iga eestlane oma pealinna tunneb ja teab. Ajaloolised ehitised on kunstnik edasi andnud kindla ja range joone ning monokroomse värvilahendusega, mis viitab nende püsivusele ja tugevusele. 2000 Neitsitorn, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Neitsitorn, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Neitsitorn

1976 Ofort,akvatinta ava 51 x 66
Alghind: € 18000/€1150
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Kunstiloolane Villem Raam on kirjutanud: "Evald Okas kuulub nende kunstnike hulka, kelle anne ning huvid ilmnevad varakult, selguvad kahtlusteta juba esimestel kooliaastatel, ei tunne hiljem pettumusi ega tunnista teel raskusi.“
Evald Okase esimene joonistus avaldati ajalehes, kui ta oli vaid 14 aastane. Nüüdseks kuulub tema teoseid nii kõikide Eesti kui ka maailma tuntumate kunstimuuseumide kogudesse. Oma kunstiõpinguid alustas ta 1931.a. Riigi Kunstitööstuskoolis, mille lõpetas 1937.a. dekoratiivmaali osakonna meistriklassi kiitusega. Seejärel asus 1938.a. õppima äsjaasutatud Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, mille maaliosakonna ta 1941.a. ka lõpetas.
Evald Okase puhul on läbi aegade rõhutatud tema loomingu mitmekülgsust ja vitaalsust. Ta on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega. Nii ei ole talle võõras ka graafika, mida ta erilise huviga hakkas viljelema 1950ndate aastate teisel poolel ning mille erinevaid tehnikaid ta väga meisterlikult valdab. Graafiline leht “Neitsitorn" on realistlikus laadis vaade Tallinna vanalinnale, kus taustal kõrguvad tornid, mille järgi iga eestlane oma pealinna tunneb ja teab. Ajaloolised ehitised on kunstnik edasi andnud kindla ja range joone ning monokroomse värvilahendusega, mis viitab nende püsivusele ja tugevusele.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Neitsitorn, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas (1915-2011) Neitsitorn 1976 Ofort,akvatinta ava 51 x 66 Alghind: € 18000/€1150 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Kunstiloolane Villem Raam on kirjutanud: "Evald Okas kuulub nende kunstnike hulka, kelle anne ning huvid ilmnevad varakult, selguvad kahtlusteta juba esimestel kooliaastatel, ei tunne hiljem pettumusi ega tunnista teel raskusi.“ Evald Okase esimene joonistus avaldati ajalehes, kui ta oli vaid 14 aastane. Nüüdseks kuulub tema teoseid nii kõikide Eesti kui ka maailma tuntumate kunstimuuseumide kogudesse. Oma kunstiõpinguid alustas ta 1931.a. Riigi Kunstitööstuskoolis, mille lõpetas 1937.a. dekoratiivmaali osakonna meistriklassi kiitusega. Seejärel asus 1938.a. õppima äsjaasutatud Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, mille maaliosakonna ta 1941.a. ka lõpetas. Evald Okase puhul on läbi aegade rõhutatud tema loomingu mitmekülgsust ja vitaalsust. Ta on kunstnik, kes on katsetanud üha uute suundadega. Nii ei ole talle võõras ka graafika, mida ta erilise huviga hakkas viljelema 1950ndate aastate teisel poolel ning mille erinevaid tehnikaid ta väga meisterlikult valdab. Graafiline leht “Neitsitorn" on realistlikus laadis vaade Tallinna vanalinnale, kus taustal kõrguvad tornid, mille järgi iga eestlane oma pealinna tunneb ja teab. Ajaloolised ehitised on kunstnik edasi andnud kindla ja range joone ning monokroomse värvilahendusega, mis viitab nende püsivusele ja tugevusele.

Neitsitorn, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük