Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis Evald Okas on eesti kunstis omaette fenomen - elas esimese Eesti Vabariigi ajal, elas Nõukogude Eestis ning hiljem veel taasiseseisvunud Eestiski. Ja ikka edukalt ning luues hinnatud kunsti. Nii palju reisida, kui Okas nõukogude ajal sai, ei saanud osaks vist mitte kellelegi teisele. Vähemasti mitte kunstnikele. Kui Evald Okas 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli astus, siis tegi ta seda kindlal meelel. Ei tea, kas rolli mängis see, et juba lapsena nägi Okas mitmeid eesti kunsti suurkujusid, näiteks August Janseni ja Johannes Greenbergi, oma kodus. Kunstnikud tulid nimelt Evald Okase isalt kui osavalt tislerilt oma piltidele raame tellima. "Neegertantsijanna“ on 1960ndate kontekstis väga huvitav töö. Nii motiivilt kui teostuselt. Ilmselt võttis Okas selle mälestuse kaasa ühelt järjekordselt reisilt, arvatavasti Itaaliast (1960) - Itaalia muljetel loodud töödes leiab teisigi sarnaseid tüüpe. "Neegertantsijanna“ on reprodutseeritud Villem Raami raamatus "Evald Okas“ nr 77 all. XX sajandi eesti kunsti meistrid Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Neegertantsijanna

1962 Kuivnõel, akvatinta. Signeeritud. Plm 48,5x31,5
Alghind: 1000, lõpphind: € 1 500
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Evald Okas on eesti kunstis omaette fenomen - elas esimese Eesti Vabariigi ajal, elas Nõukogude Eestis ning hiljem veel taasiseseisvunud Eestiski. Ja ikka edukalt ning luues hinnatud kunsti. Nii palju reisida, kui Okas nõukogude ajal sai, ei saanud osaks vist mitte kellelegi teisele. Vähemasti mitte kunstnikele.

Kui Evald Okas 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli astus, siis tegi ta seda kindlal meelel. Ei tea, kas rolli mängis see, et juba lapsena nägi Okas mitmeid eesti kunsti suurkujusid, näiteks August Janseni ja Johannes Greenbergi, oma kodus. Kunstnikud tulid nimelt Evald Okase isalt kui osavalt tislerilt oma piltidele raame tellima.

"Neegertantsijanna“ on 1960ndate kontekstis väga huvitav töö. Nii motiivilt kui teostuselt. Ilmselt võttis Okas selle mälestuse kaasa ühelt järjekordselt reisilt, arvatavasti Itaaliast (1960) - Itaalia muljetel loodud töödes leiab teisigi sarnaseid tüüpe.

"Neegertantsijanna“ on reprodutseeritud Villem Raami raamatus "Evald Okas“ nr 77 all.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1941. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas (1915-2011) Neegertantsijanna 1962 Kuivnõel, akvatinta Signeeritud Evald Okas on eesti kunstis omaette fenomen - elas esimese Eesti Vabariigi ajal, elas Nõukogude Eestis ning hiljem veel taasiseseisvunud Eestiski. Ja ikka edukalt ning luues hinnatud kunsti. Nii palju reisida, kui Okas nõukogude ajal sai, ei saanud osaks vist mitte kellelegi teisele. Vähemasti mitte kunstnikele.Kui Evald Okas 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli astus, siis tegi ta seda kindlal meelel. Ei tea, kas rolli mängis see, et juba lapsena nägi Okas mitmeid eesti kunsti suurkujusid, näiteks August Janseni ja Johannes Greenbergi, oma kodus. Kunstnikud tulid nimelt Evald Okase isalt kui osavalt tislerilt oma piltidele raame tellima. "Neegertantsijanna“ on 1960ndate kontekstis väga huvitav töö. Nii motiivilt kui teostuselt. Ilmselt võttis Okas selle mälestuse kaasa ühelt järjekordselt reisilt, arvatavasti Itaaliast (1960) - Itaalia muljetel loodud töödes leiab teisigi sarnaseid tüüpe."Neegertantsijanna“ on reprodutseeritud Villem Raami raamatus "Evald Okas“ nr 77 all.

Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük