Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis Evald Okas on eesti kunstis omaette fenomen - elas esimese Eesti Vabariigi ajal, elas Nõukogude Eestis ning hiljem veel taasiseseisvunud Eestiski. Ja ikka edukalt ning luues hinnatud kunsti. Nii palju reisida, kui Okas nõukogude ajal sai, ei saanud osaks vist mitte kellelegi teisele. Vähemasti mitte kunstnikele. Kui Evald Okas 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli astus, siis tegi ta seda kindlal meelel. Ei tea, kas rolli mängis see, et juba lapsena nägi Okas mitmeid eesti kunsti suurkujusid, näiteks August Janseni ja Johannes Greenbergi, oma kodus. Kunstnikud tulid nimelt Evald Okase isalt kui osavalt tislerilt oma piltidele raame tellima. "Neegertantsijanna“ on 1960ndate kontekstis väga huvitav töö. Nii motiivilt kui teostuselt. Ilmselt võttis Okas selle mälestuse kaasa ühelt järjekordselt reisilt, arvatavasti Itaaliast (1960) - Itaalia muljetel loodud töödes leiab teisigi sarnaseid tüüpe. "Neegertantsijanna“ on reprodutseeritud Villem Raami raamatus "Evald Okas“ nr 77 all. 2000 Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Neegertantsijanna

1962 Kuivnõel, akvatinta. Signeeritud. Plm 48,5x31,5
Alghind: € 1000, lõpphind: € 1 500
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Evald Okas on eesti kunstis omaette fenomen - elas esimese Eesti Vabariigi ajal, elas Nõukogude Eestis ning hiljem veel taasiseseisvunud Eestiski. Ja ikka edukalt ning luues hinnatud kunsti. Nii palju reisida, kui Okas nõukogude ajal sai, ei saanud osaks vist mitte kellelegi teisele. Vähemasti mitte kunstnikele.

Kui Evald Okas 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli astus, siis tegi ta seda kindlal meelel. Ei tea, kas rolli mängis see, et juba lapsena nägi Okas mitmeid eesti kunsti suurkujusid, näiteks August Janseni ja Johannes Greenbergi, oma kodus. Kunstnikud tulid nimelt Evald Okase isalt kui osavalt tislerilt oma piltidele raame tellima.

"Neegertantsijanna“ on 1960ndate kontekstis väga huvitav töö. Nii motiivilt kui teostuselt. Ilmselt võttis Okas selle mälestuse kaasa ühelt järjekordselt reisilt, arvatavasti Itaaliast (1960) - Itaalia muljetel loodud töödes leiab teisigi sarnaseid tüüpe.

"Neegertantsijanna“ on reprodutseeritud Villem Raami raamatus "Evald Okas“ nr 77 all.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas (1915-2011) Neegertantsijanna 1962 Kuivnõel, akvatinta Signeeritud Evald Okas on eesti kunstis omaette fenomen - elas esimese Eesti Vabariigi ajal, elas Nõukogude Eestis ning hiljem veel taasiseseisvunud Eestiski. Ja ikka edukalt ning luues hinnatud kunsti. Nii palju reisida, kui Okas nõukogude ajal sai, ei saanud osaks vist mitte kellelegi teisele. Vähemasti mitte kunstnikele.Kui Evald Okas 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskooli astus, siis tegi ta seda kindlal meelel. Ei tea, kas rolli mängis see, et juba lapsena nägi Okas mitmeid eesti kunsti suurkujusid, näiteks August Janseni ja Johannes Greenbergi, oma kodus. Kunstnikud tulid nimelt Evald Okase isalt kui osavalt tislerilt oma piltidele raame tellima. "Neegertantsijanna“ on 1960ndate kontekstis väga huvitav töö. Nii motiivilt kui teostuselt. Ilmselt võttis Okas selle mälestuse kaasa ühelt järjekordselt reisilt, arvatavasti Itaaliast (1960) - Itaalia muljetel loodud töödes leiab teisigi sarnaseid tüüpe."Neegertantsijanna“ on reprodutseeritud Villem Raami raamatus "Evald Okas“ nr 77 all.

Neegertantsijanna, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük