Küla Saaremaal, Evald Okas Evald Okase kunstnikuanne avaldus juba varases nooruses. Esimest korda avaldati tema joonistus ajalehes kui ta oli vaid 14-aastane, kaks aastat hiljem astus kunstnik Riigi Kunsttööstuskooli. 1939. a. astus Okas Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, samal aastal pääsesid tema tööd juba Kunstihoone näitusele. Lisaks sellele, olles veel tudeng, usaldati talle Kunsttööstuskooli aktiklassi juhendamine, kus sageli õpilased olid vanemad kui õpetaja ise. Tänaseks on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor kunstipedagoog olnud juba enam kui pool sajandit. Oma pika loometee jooksul on Okasest kujunenud ühenduslüli sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Niimoodi saab tema loomingut vaadelda kui ajastudokumentatsiooni. 1950. aastate teisel poolel algab Evald Okase loomingus viljaks graafikaperiood. Kunstnik ise on kommenteerinud: “Tõuke andsid selleks välisreisid. Ma ei olnud algul üldse reisimisest huvitatud. Esimest korda sõitsin välismaale 1958. aastal, kui mitte arvestada põgusat Soome külastamist enne sõda. " Reisides lõi kunstnik loendamatult hulgal visandeid, mida hiljem graafikas realiseeris. Välismaa ilu ning põnevuse kõrvalt jätkus kunstnikul silmi ka oma kodumaa vastu, mida jäädvustas samasuguse huvi ning imetlusega. 2000 Küla Saaremaal, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Küla Saaremaal, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Küla Saaremaal

1958 Ofort, paber Plm 24 x 58
Alghind: € 16000/€1023
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Evald Okase kunstnikuanne avaldus juba varases nooruses. Esimest korda avaldati tema joonistus ajalehes kui ta oli vaid 14-aastane, kaks aastat hiljem astus kunstnik Riigi Kunsttööstuskooli. 1939.a. astus Okas Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, samal aastal pääsesid tema tööd juba Kunstihoone näitusele. Lisaks sellele, olles veel tudeng, usaldati talle Kunsttööstuskooli aktiklassi juhendamine, kus sageli õpilased olid vanemad kui õpetaja ise. Tänaseks on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor kunstipedagoog olnud juba enam kui pool sajandit.
Oma pika loometee jooksul on Okasest kujunenud ühenduslüli sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Niimoodi saab tema loomingut vaadelda kui ajastudokumentatsiooni. 1950. aastate teisel poolel algab Evald Okase loomingus viljaks graafikaperiood. Kunstnik ise on kommenteerinud: “Tõuke andsid selleks välisreisid. Ma ei olnud algul üldse reisimisest huvitatud. Esimest korda sõitsin välismaale 1958. aastal, kui mitte arvestada põgusat Soome külastamist enne sõda." Reisides lõi kunstnik loendamatult hulgal visandeid, mida hiljem graafikas realiseeris. Välismaa ilu ning põnevuse kõrvalt jätkus kunstnikul silmi ka oma kodumaa vastu, mida jäädvustas samasuguse huvi ning imetlusega.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Küla Saaremaal, Evald Okas

Evald Okas (1915-2011) Küla Saaremaal 1958 Ofort, paber Plm 24 x 58 Alghind: € 16000/€1023 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Evald Okase kunstnikuanne avaldus juba varases nooruses. Esimest korda avaldati tema joonistus ajalehes kui ta oli vaid 14-aastane, kaks aastat hiljem astus kunstnik Riigi Kunsttööstuskooli. 1939.a. astus Okas Riigi Kõrgemasse Kunstikooli, samal aastal pääsesid tema tööd juba Kunstihoone näitusele. Lisaks sellele, olles veel tudeng, usaldati talle Kunsttööstuskooli aktiklassi juhendamine, kus sageli õpilased olid vanemad kui õpetaja ise. Tänaseks on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor kunstipedagoog olnud juba enam kui pool sajandit. Oma pika loometee jooksul on Okasest kujunenud ühenduslüli sõjaeelse ning tänapäevase eesti klassikalise kunsti vahel. Niimoodi saab tema loomingut vaadelda kui ajastudokumentatsiooni. 1950. aastate teisel poolel algab Evald Okase loomingus viljaks graafikaperiood. Kunstnik ise on kommenteerinud: “Tõuke andsid selleks välisreisid. Ma ei olnud algul üldse reisimisest huvitatud. Esimest korda sõitsin välismaale 1958. aastal, kui mitte arvestada põgusat Soome külastamist enne sõda." Reisides lõi kunstnik loendamatult hulgal visandeid, mida hiljem graafikas realiseeris. Välismaa ilu ning põnevuse kõrvalt jätkus kunstnikul silmi ka oma kodumaa vastu, mida jäädvustas samasuguse huvi ning imetlusega.

Küla Saaremaal, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük