Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis Kunstihariduse omandas Okas enne sõda Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis ja Riigi Kõrgemas Kunstikoolis. Sõja ajal sattus ta Jaroslavli eesti kunstnike kollektiivi ning pärast naasmist Eestisse, kujunes Okasest üks produktiivsemaid kunstnikke, kes on viljelenud maali, joonistust ja graafikat. Ta on loonud endale nime eelkõige kunstiküpse käsitlusega naisaktidega, kus naisekeha kujutamine on väga meisterlik. Teos on reprodutseeritud Villem Raami koostatud monograafias nr 136 all. Töö oli eksponeeritud Tallinna II Graafikatriennale näitusel Kunstihoones 1971. aastal. XX sajandi eesti kunsti meistrid Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis

Rahu

1971 Ofort, akvatinta, paber. Plm 48,6 x 64,4. Signatuuriga.
Alghind: € 1 100
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

Kunstihariduse omandas Okas enne sõda Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis ja Riigi Kõrgemas Kunstikoolis. Sõja ajal sattus ta Jaroslavli eesti kunstnike kollektiivi ning pärast naasmist Eestisse, kujunes Okasest üks produktiivsemaid kunstnikke, kes on viljelenud maali, joonistust ja graafikat. Ta on loonud endale nime eelkõige kunstiküpse käsitlusega naisaktidega, kus naisekeha kujutamine on väga meisterlik. Teos on reprodutseeritud Villem Raami koostatud monograafias nr 136 all. Töö oli eksponeeritud Tallinna II Graafikatriennale näitusel Kunstihoones 1971. aastal.Evald Okas
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1941. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis

Evald Okas Rahu 1971 Ofort, akvatinta, paber Plm 48,6 x 64,4 Kunstihariduse omandas Okas enne sõda Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis ja Riigi Kõrgemas Kunstikoolis. Sõja ajal sattus ta Jaroslavli eesti kunstnike kollektiivi ning pärast naasmist Eestisse, kujunes Okasest üks produktiivsemaid kunstnikke, kes on viljelenud maali, joonistust ja graafikat. Ta on loonud endale nime eelkõige kunstiküpse käsitlusega naisaktidega, kus naisekeha kujutamine on väga meisterlik. Teos on reprodutseeritud Villem Raami koostatud monograafias nr 136 all. Töö oli eksponeeritud Tallinna II Graafikatriennale näitusel Kunstihoones 1971. aastal.

Rahu, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük