Naise portree, Evald Okas Kiitusega Riigi Kunsttööstuskooli lõpetanud ning Riigi Kõrgemas Kunstikoolis õppinud Evald Okas oli eesti kunstimaastikul tegev enam kui seitse aastakümmet. Okas on kunsti keskseks aineseks pidanud inimese kujutamist. Okaselt endalt: "Töötada tuleb nii kaua, kui saad modelli anda edasi vabalt ja iseloomulikult. " Siin avaldubki tema nõudlikkus inimese, olgu see sõdur, tänavatüüp mõnelt välisreisilt või naisakt, vastu. Ta suutis alati ühendada vahetu, vahel isegi etüüdliku mulje inimese psühholoogilise sisemuse edasiandmisega. Antud potree naisest on pühendatud Merivälja pansionaadi medõele - Kajale. XX sajandi eesti kunsti meistrid Naise portree, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Naise portree, Evald Okas E-kunstisalongis

Naise portree

2008 Segatehnika, papp. Signatuuriga. 26,5 x 18,6
Alghind: € 275€, lõpphind: € 375
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Kiitusega Riigi Kunsttööstuskooli lõpetanud ning Riigi Kõrgemas Kunstikoolis õppinud Evald Okas oli eesti kunstimaastikul tegev enam kui seitse aastakümmet. Okas on kunsti keskseks aineseks pidanud inimese kujutamist. Okaselt endalt: "Töötada tuleb nii kaua, kui saad modelli anda edasi vabalt ja iseloomulikult." Siin avaldubki tema nõudlikkus inimese, olgu see sõdur, tänavatüüp mõnelt välisreisilt või naisakt, vastu. Ta suutis alati ühendada vahetu, vahel isegi etüüdliku mulje inimese psühholoogilise sisemuse edasiandmisega. Antud potree naisest on pühendatud Merivälja pansionaadi medõele - Kajale.Evald Okas
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1941. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naise portree, Evald Okas

Evald Okas Naise portree 2008 Segatehnika, papp Signatuuriga Kiitusega Riigi Kunsttööstuskooli lõpetanud ning Riigi Kõrgemas Kunstikoolis õppinud Evald Okas oli eesti kunstimaastikul tegev enam kui seitse aastakümmet. Okas on kunsti keskseks aineseks pidanud inimese kujutamist. Okaselt endalt: "Töötada tuleb nii kaua, kui saad modelli anda edasi vabalt ja iseloomulikult." Siin avaldubki tema nõudlikkus inimese, olgu see sõdur, tänavatüüp mõnelt välisreisilt või naisakt, vastu. Ta suutis alati ühendada vahetu, vahel isegi etüüdliku mulje inimese psühholoogilise sisemuse edasiandmisega. Antud potree naisest on pühendatud Merivälja pansionaadi medõele - Kajale.

Naise portree, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük