Järve kaldal, Kalju Nagel Kalju Nagel õppis alates 1936. aastast kõrgemas kunstikoolis "Pallas“ Aleksander Vardi ateljees, kus ta omandas tugeva maalikooli õpetuse värvist, valgusest ja varjust. Temast kujunes Tartu üks populaasemaid linna- ja maastikuvaadete maalijaid. 1940. a. mobiliseeriti kunstnik Punaarmeesse ning tal tuli osaleda II maailmasõjas, kooli lõpetamiseni jõudis ta 1947. a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Sellest alates oli kunstnik aktiivselt tegevTartu kunstielus, esinedes nii näitustel kui tegutsedes ka organisatoorsel alal. Töötas volinikuna Kunstnike Liidu Tartu osakonnas ning hiljem tegutses juhatuse esimehena. Kalju Nageli maastikud on koloriidilt tagasihoidlikud, kuid õhu- ja valgusküllased. Kunstnik püüdles tõepärasuse, mitte idealiseerimise poole. Sarnaselt paljudele Tartu kunstnikele leids Nagel inspiratsiooni Lõuna-Eesti maastikust. Maalid "Suvi“ ja "Järve kaldal“ on teostatud talle omaselt lihtsas ja siiras võtmes, kus kunstnik on eelkõige püüdnud tabada põhjamaisele loodusele omast värvigammat. Meistrilt meistrile Järve kaldal, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Järve kaldal, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Järve kaldal

Õli, lõuend 60 x 91
Alghind: 18000/€1150
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Kalju Nagel õppis alates 1936. aastast kõrgemas kunstikoolis "Pallas“ Aleksander Vardi ateljees, kus ta omandas tugeva maalikooli õpetuse värvist, valgusest ja varjust. Temast kujunes Tartu üks populaasemaid linna- ja maastikuvaadete maalijaid. 1940. a. mobiliseeriti kunstnik Punaarmeesse ning tal tuli osaleda II maailmasõjas, kooli lõpetamiseni jõudis ta 1947.a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Sellest alates oli kunstnik aktiivselt tegevTartu kunstielus, esinedes nii näitustel kui tegutsedes ka organisatoorsel alal. Töötas volinikuna Kunstnike Liidu Tartu osakonnas ning hiljem tegutses juhatuse esimehena. Kalju Nageli maastikud on koloriidilt tagasihoidlikud, kuid õhu- ja valgusküllased. Kunstnik püüdles tõepärasuse, mitte idealiseerimise poole. Sarnaselt paljudele Tartu kunstnikele leids Nagel inspiratsiooni Lõuna-Eesti maastikust. Maalid "Suvi“ ja "Järve kaldal“ on teostatud talle omaselt lihtsas ja siiras võtmes, kus kunstnik on eelkõige püüdnud tabada põhjamaisele loodusele omast värvigammat.Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järve kaldal, Kalju Nagel

Kalju Nagel (1918–2005) Järve kaldal Õli, lõuend 60 x 91 Alghind: 18000/€1150 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Kalju Nagel õppis alates 1936. aastast kõrgemas kunstikoolis "Pallas“ Aleksander Vardi ateljees, kus ta omandas tugeva maalikooli õpetuse värvist, valgusest ja varjust. Temast kujunes Tartu üks populaasemaid linna- ja maastikuvaadete maalijaid. 1940. a. mobiliseeriti kunstnik Punaarmeesse ning tal tuli osaleda II maailmasõjas, kooli lõpetamiseni jõudis ta 1947.a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Sellest alates oli kunstnik aktiivselt tegevTartu kunstielus, esinedes nii näitustel kui tegutsedes ka organisatoorsel alal. Töötas volinikuna Kunstnike Liidu Tartu osakonnas ning hiljem tegutses juhatuse esimehena. Kalju Nageli maastikud on koloriidilt tagasihoidlikud, kuid õhu- ja valgusküllased. Kunstnik püüdles tõepärasuse, mitte idealiseerimise poole. Sarnaselt paljudele Tartu kunstnikele leids Nagel inspiratsiooni Lõuna-Eesti maastikust. Maalid "Suvi“ ja "Järve kaldal“ on teostatud talle omaselt lihtsas ja siiras võtmes, kus kunstnik on eelkõige püüdnud tabada põhjamaisele loodusele omast värvigammat.

Järve kaldal, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük