Rukkihakid, Kalju Nagel E-kunstisalongis Kalju Nagel on eesti kunstiloos olnud üks pühendunumaid maastikumaali viljelejaid ning looduseimetlejaid, kuigi tema loomingus kohtab ka natüürmorti, portree- ja figuurimaali. Ainest oma teostele leidis ta peamiselt Lõuna-Eesti künklikelt maastikelt. Mõeldes loodusele on Kalju Nagel ise kõnelenud: “Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida, kui ma ei ole vaimustatud. " Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Kunstniku õpingud katkestas pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Aleksander Vardi ateljees ja siis juba Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel. Maal “Rukkihakid" kuulub kunstniku varasemasse perioodi, mil tema loodusvaadetele oli iseloomulik valguseküllus ja õhurikkus. Selle kõige juures püüdles kunstnik natuuritruuduse, mitte idealiseerimise poole. Teos on loodud lihtsas ja siiras võtmes, millele on omane pehme maalilaad. Seevastu teos “Maastik järvega" kuulub juba ajajärku, mil kunstnik eemaldus realistlikust laadist ning liikus dekoratiivsema ja suurema üldistusega käsitluse poole. Motiivi jäädvustamisel on Nagel kasutanud kargeid toone, mis kõnelevad avara Eestimaa looduse tõsidusest ning muutlikkusest. Meistrilt meistrile Rukkihakid, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rukkihakid, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Rukkihakid

1954 Õli, lõuend 33 x 46
Alghind: 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Kalju Nagel on eesti kunstiloos olnud üks pühendunumaid maastikumaali viljelejaid ning looduseimetlejaid, kuigi tema loomingus kohtab ka natüürmorti, portree- ja figuurimaali.
Ainest oma teostele leidis ta peamiselt Lõuna-Eesti künklikelt maastikelt.
Mõeldes loodusele on Kalju Nagel ise kõnelenud: “Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida, kui ma ei ole vaimustatud."
Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Kunstniku õpingud katkestas pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Aleksander Vardi ateljees ja siis juba Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel.
Maal “Rukkihakid" kuulub kunstniku varasemasse perioodi, mil tema loodusvaadetele oli iseloomulik valguseküllus ja õhurikkus. Selle kõige juures püüdles kunstnik natuuritruuduse, mitte idealiseerimise poole. Teos on loodud lihtsas ja siiras võtmes, millele on omane pehme maalilaad.
Seevastu teos “Maastik järvega" kuulub juba ajajärku, mil kunstnik eemaldus realistlikust laadist ning liikus dekoratiivsema ja suurema üldistusega käsitluse poole. Motiivi jäädvustamisel on Nagel kasutanud kargeid toone, mis kõnelevad avara Eestimaa looduse tõsidusest ning muutlikkusest.Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rukkihakid, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Kalju Nagel (1918–2005) Rukkihakid 1954 Õli, lõuend 33 x 46 Alghind: 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Kalju Nagel on eesti kunstiloos olnud üks pühendunumaid maastikumaali viljelejaid ning looduseimetlejaid, kuigi tema loomingus kohtab ka natüürmorti, portree- ja figuurimaali. Ainest oma teostele leidis ta peamiselt Lõuna-Eesti künklikelt maastikelt.Mõeldes loodusele on Kalju Nagel ise kõnelenud: “Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida, kui ma ei ole vaimustatud."Nageli kunstnikutee algas 1936. aastal kunstikoolis Pallas, kus ta omandas tugeva õpetuse vabaõhumaalist, selle värvist, valgusest ja varjust. Kunstniku õpingud katkestas pikemaks ajaks Teine maailmasõda ning mobiliseerimine Punaarmeesse. Võimalus jätkata oma kunstiõpinguid saabus tal 1945. aastal Aleksander Vardi ateljees ja siis juba Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning sellest ajast osales ta ka aktiivselt näitustel.Maal “Rukkihakid" kuulub kunstniku varasemasse perioodi, mil tema loodusvaadetele oli iseloomulik valguseküllus ja õhurikkus. Selle kõige juures püüdles kunstnik natuuritruuduse, mitte idealiseerimise poole. Teos on loodud lihtsas ja siiras võtmes, millele on omane pehme maalilaad. Seevastu teos “Maastik järvega" kuulub juba ajajärku, mil kunstnik eemaldus realistlikust laadist ning liikus dekoratiivsema ja suurema üldistusega käsitluse poole. Motiivi jäädvustamisel on Nagel kasutanud kargeid toone, mis kõnelevad avara Eestimaa looduse tõsidusest ning muutlikkusest.

Rukkihakid, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük