Kolm naisfiguuri Kolm naist, 1932. aastal valmib Eduard Wiiraltil litograafia “Jutlustaja". Eelnevalt olid jõudnud lõpule kunstniku tipptööd “Põrgu" ja “Kabaree". Vahelduseks pöördus kunstnik uue tehnika, pehmelaki poole, milles valmis ka pisike graafiline leht “Kolm figuuri". Mai Levin kirjutas kunstniku monograafias: “Õnnestunum on väiksem leht, “Kolm naist", mis kujutab poolakte. Selles pääseb efektsemalt mõjule toimne faktuur, maaliline heletumedus, mahlakas joon. Järgneval aastal peale kunstniku rasket maksahaigust toimus tema loomingus pööre ning ta töisse tulevad uued teemad, kaob huvi inimlike pahede ja varjukülgede vastu. Leht "Kolm naisfiguuri" justkui ennustaks seda muutust ette. Näeme töös küll lopsakate vormidega akte, kuid nende ilmeis on seesmist rahu ja õrna tundlikkust, taandunud meelelisust. 2002 Kolm naisfiguuri. Kolm naist, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kolm naisfiguuri. Kolm naist, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Kolm naisfiguuri. Kolm naist

1932 Pehmelakk. Signatuuriga. Plm. 12,5x8,8.
Alghind: € 25000/€1598, lõpphind: € 36 000/ 2 301
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

1932. aastal valmib Eduard Wiiraltil litograafia “Jutlustaja".
Eelnevalt olid jõudnud lõpule kunstniku tipptööd “Põrgu" ja
“Kabaree". Vahelduseks pöördus kunstnik uue tehnika, pehmelaki
poole, milles valmis ka pisike graafiline leht “Kolm figuuri". Mai
Levin kirjutas kunstniku monograafias: “Õnnestunum on väiksem
leht, “Kolm naist", mis kujutab poolakte. Selles pääseb efektsemalt
mõjule toimne faktuur, maaliline heletumedus, mahlakas joon.
Järgneval aastal peale kunstniku rasket maksahaigust toimus tema
loomingus pööre ning ta töisse tulevad uued teemad, kaob huvi
inimlike pahede ja varjukülgede vastu. Leht "Kolm naisfiguuri"
justkui ennustaks seda muutust ette. Näeme töös küll lopsakate
vormidega akte, kuid nende ilmeis on seesmist rahu ja õrna
tundlikkust, taandunud meelelisust.Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kolm naisfiguuri Kolm naist,

Eduard Wiiralt (1892-1954) Kolm naisfiguuri Kolm naist 1932 Pehmelakk 1932. aastal valmib Eduard Wiiraltil litograafia “Jutlustaja".Eelnevalt olid jõudnud lõpule kunstniku tipptööd “Põrgu" ja“Kabaree". Vahelduseks pöördus kunstnik uue tehnika, pehmelakipoole, milles valmis ka pisike graafiline leht “Kolm figuuri". MaiLevin kirjutas kunstniku monograafias: “Õnnestunum on väiksemleht, “Kolm naist", mis kujutab poolakte. Selles pääseb efektsemaltmõjule toimne faktuur, maaliline heletumedus, mahlakas joon.Järgneval aastal peale kunstniku rasket maksahaigust toimus temaloomingus pööre ning ta töisse tulevad uued teemad, kaob huviinimlike pahede ja varjukülgede vastu. Leht "Kolm naisfiguuri"justkui ennustaks seda muutust ette. Näeme töös küll lopsakatevormidega akte, kuid nende ilmeis on seesmist rahu ja õrnatundlikkust, taandunud meelelisust.

Kolm naisfiguuri. Kolm naist, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük