Noor araablane, Eduard Wiiralt Wiiralti huvi Aafrika vastu tekkis juba Prantsusmaal, kuna pealinna tänavatel kohtas ta tihti aafriklasi ning nägi loomaaias eksootilisi lõunamaa loomi. 1938. aastal õnnestuski kunstnikul pooleks aastaks Marokosse sõita. Sealne miljöö oli Wiiralti jaoks väga paeluv: ta joonistas nii kohalikke inimesi kui loomi. "Araablasi-modelle oli nende pelglikkuse tõttu raske koju tuua ja joonistada tuli sissesõiduhoovide rüsinas uudishimuliku, käratseva ja naerva pealtvaatajate jõugu keskel /. . . / Viiralti Maroko-joonistused pole mingid reportaa¾likud skitsid, vaid suure süvenemisega loodud portreed,“ nii on kirjeldanud Ott Kangilaski Wiiralti töömeetodit Aafrika reisil. 1939. aasta kevadel pöördus Wiiralt Pariisi tagasi ning hakkas Marokos tehtud joonistusi graafikatehnikasse vormistama. Estamp "Noor araablane“ on samuti Maroko reisi vili. Teos on reprodustseeritud Ott Kangilaski monograafias "Eduard Wiiralt“ 1959, number 114 all. See graafiline leht kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse. 2002 Noor araablane, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Noor araablane, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Noor araablane

1940/25. III 1942 taga Mezzotinto, paber. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. Plm. 24,2 x 24
Alghind: € 1575€, lõpphind: € 1 625
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Wiiralti huvi Aafrika vastu tekkis juba Prantsusmaal, kuna pealinna tänavatel kohtas ta tihti aafriklasi ning nägi loomaaias eksootilisi lõunamaa loomi. 1938. aastal õnnestuski kunstnikul pooleks aastaks Marokosse sõita. Sealne miljöö oli Wiiralti jaoks väga paeluv: ta joonistas nii kohalikke inimesi kui loomi. "Araablasi-modelle oli nende pelglikkuse tõttu raske koju tuua ja joonistada tuli sissesõiduhoovide rüsinas uudishimuliku, käratseva ja naerva pealtvaatajate jõugu keskel /.../ Viiralti Maroko-joonistused pole mingid reportaa¾likud skitsid, vaid suure süvenemisega loodud portreed,“ nii on kirjeldanud Ott Kangilaski Wiiralti töömeetodit Aafrika reisil. 1939. aasta kevadel pöördus Wiiralt Pariisi tagasi ning hakkas Marokos tehtud joonistusi graafikatehnikasse vormistama. Estamp "Noor araablane“ on samuti Maroko reisi vili. Teos on reprodustseeritud Ott Kangilaski monograafias "Eduard Wiiralt“ 1959, number 114 all. See graafiline leht kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse.Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Noor araablane, Eduard Wiiralt

Eduard Wiiralt (1892-1954) Noor araablane 1940/25 III 1942 taga Mezzotinto, paber Wiiralti huvi Aafrika vastu tekkis juba Prantsusmaal, kuna pealinna tänavatel kohtas ta tihti aafriklasi ning nägi loomaaias eksootilisi lõunamaa loomi. 1938. aastal õnnestuski kunstnikul pooleks aastaks Marokosse sõita. Sealne miljöö oli Wiiralti jaoks väga paeluv: ta joonistas nii kohalikke inimesi kui loomi. "Araablasi-modelle oli nende pelglikkuse tõttu raske koju tuua ja joonistada tuli sissesõiduhoovide rüsinas uudishimuliku, käratseva ja naerva pealtvaatajate jõugu keskel /.../ Viiralti Maroko-joonistused pole mingid reportaa¾likud skitsid, vaid suure süvenemisega loodud portreed,“ nii on kirjeldanud Ott Kangilaski Wiiralti töömeetodit Aafrika reisil. 1939. aasta kevadel pöördus Wiiralt Pariisi tagasi ning hakkas Marokos tehtud joonistusi graafikatehnikasse vormistama. Estamp "Noor araablane“ on samuti Maroko reisi vili. Teos on reprodustseeritud Ott Kangilaski monograafias "Eduard Wiiralt“ 1959, number 114 all. See graafiline leht kuulub ka Eesti Kunstimuuseumi kogusse.

Noor araablane, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük