Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Teose modelli avastas Wiiralt Tallinna kirbuturult, kus 10-aastane Monika Pootsik mänguasju müüs ning 1942. aasta augustikuust peale toimus kokku 16 poseerimisseanssi. Kunstiteadlane Mai Levin on joonistuste sarja Monikast pidanud kunstniku Eesti perioodi üheks ilusamaks: "“Monika“ on Wiiralti tippteos metsotintos, seda nii tehniliselt kui ka kompositsiooni ja kujundliku väljendusrikkuse mõttes. Siin taaselustub kunstniku noorpõlveloomingus esinev figuurikordus, sedapuhku õieti "teema variatsioonidega“: täiskasvanulikult tõsisele Monikale kui juhtmotiivile sekundeerivad tema lapselik portree medaljonil ja tütarlapselik, pealael lehviks seotud rätiga kujutis taustale jääval pildil. “ Wiiralt on teost mitu korda muutnud ning hilisemas seisundis on tagumisel lapseportreel lehviga rätt asendatud lihtsa mütsiga. Antud teose üks seisund on reprodutseeritud Mai Levini monograafias Eduard Wiiralt 1898-1954, Tallinn: Eesti Kunstimuuseum, 1998, nr 138 all. Kontratrükk saadakse kui kunstnik paneb trükimärjale tõmmisele paberi vastu ja saab seega tõmmise lehelt, mitte plaadilt. Tulemuseks on vastupidise asetusega pilt, millel ei ole plaadi jälge ja mis enamasti on kahvatuma koloriidiga. Meistrilt rahvale Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1961)

Monika

1942 Kontratrükk, paber. Signatuuriga. Plm 20,8x23,9
Alghind: €3450
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Teose modelli avastas Wiiralt Tallinna kirbuturult, kus 10-aastane Monika Pootsik mänguasju müüs ning 1942. aasta augustikuust peale toimus kokku 16 poseerimisseanssi. Kunstiteadlane Mai Levin on joonistuste sarja Monikast pidanud kunstniku Eesti perioodi üheks ilusamaks: "“Monika“ on Wiiralti tippteos metsotintos, seda nii tehniliselt kui ka kompositsiooni ja kujundliku väljendusrikkuse mõttes. Siin taaselustub kunstniku noorpõlveloomingus esinev figuurikordus, sedapuhku õieti "teema variatsioonidega“: täiskasvanulikult tõsisele Monikale kui juhtmotiivile sekundeerivad tema lapselik portree medaljonil ja tütarlapselik, pealael lehviks seotud rätiga kujutis taustale jääval pildil.“
Wiiralt on teost mitu korda muutnud ning hilisemas seisundis on tagumisel lapseportreel lehviga rätt asendatud lihtsa mütsiga. Antud teose üks seisund on reprodutseeritud Mai Levini monograafias Eduard Wiiralt 1898-1954, Tallinn: Eesti Kunstimuuseum, 1998, nr 138 all.

Kontratrükk saadakse kui kunstnik paneb trükimärjale tõmmisele paberi vastu ja saab seega tõmmise lehelt, mitte plaadilt. Tulemuseks on vastupidise asetusega pilt, millel ei ole plaadi jälge ja mis enamasti on kahvatuma koloriidiga.Eduard Wiiralt (1892-1961)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Eduard Wiiralt (1892-1961) Monika 1942 Kontratrükk, paber Signatuuriga Teose modelli avastas Wiiralt Tallinna kirbuturult, kus 10-aastane Monika Pootsik mänguasju müüs ning 1942. aasta augustikuust peale toimus kokku 16 poseerimisseanssi. Kunstiteadlane Mai Levin on joonistuste sarja Monikast pidanud kunstniku Eesti perioodi üheks ilusamaks: "“Monika“ on Wiiralti tippteos metsotintos, seda nii tehniliselt kui ka kompositsiooni ja kujundliku väljendusrikkuse mõttes. Siin taaselustub kunstniku noorpõlveloomingus esinev figuurikordus, sedapuhku õieti "teema variatsioonidega“: täiskasvanulikult tõsisele Monikale kui juhtmotiivile sekundeerivad tema lapselik portree medaljonil ja tütarlapselik, pealael lehviks seotud rätiga kujutis taustale jääval pildil.“Wiiralt on teost mitu korda muutnud ning hilisemas seisundis on tagumisel lapseportreel lehviga rätt asendatud lihtsa mütsiga. Antud teose üks seisund on reprodutseeritud Mai Levini monograafias Eduard Wiiralt 1898-1954, Tallinn: Eesti Kunstimuuseum, 1998, nr 138 all.Kontratrükk saadakse kui kunstnik paneb trükimärjale tõmmisele paberi vastu ja saab seega tõmmise lehelt, mitte plaadilt. Tulemuseks on vastupidise asetusega pilt, millel ei ole plaadi jälge ja mis enamasti on kahvatuma koloriidiga.

Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük