Bajadeer, Johannes Uiga E-kunstisalongis Johannes Uiga on muutunud legendiks, kes maalides lõi enda ümber omaette maailma. Tema lemmikpaigaks oli paat ning muusaks järv, ta vaimustus looduse ilust ning kummardas selle jõudu. Seepärast räägitakse temast eelkõige kui loodusmaalijast, kuigi kooliajal kuulusid tema parimad saavutused hoopis aktimaali valdkonda. Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid Pallases 1937. aastal ning jõudis lõpudiplomini aastaks 1946, mil kool kandis Tartu Riikliku Kunstiinstituudi nime. Ta tudeeris mitmete nimekate kunstnike käe all, kuid suurimat mõju avaldas talle Aleksander Vardi, kelle impressionistlik maalilaad oli omane ka Uiga varasemale loomingule. Sellest kõneleb ka maal "Bajadeer", mis on teostatud mahedas ja õrnas koloriidis. Bajadeer oli kooli tuntuim modell ning kunstnik Endel Kõks on lausa öelnud, et ilma temata poleks eesti kunst jalgu alla saanudki. Nimelt just akti peeti Pallases tähtsaimaks õppeülesandeks ning seepärast on paljud toonased kunstitudengid oma esimese tõelise maalikooli inimese kujutamisel saanud just Bajadeeri maalides. Johannes Uiga monograafias kirjutab Mare Joonsalu: "Uigale oli ta vist enamatki kui ainult modell, nad olid ka head tuttavad. Uiga rääkis kord, muhelus suunurgas, nende ühisest paadisõidust Emajõel, kui Bajadeer istus paadininas just nii, nagu Jumal oli ta siia ilma loonud. " Maastikumaalis leidis kunstnik oma meelismotiivid Lõuna-Eestist. Sellest kõneleb ka "Päidla maastik", millelt leiab kõik uigaliku maastiku olulisemad detailid: järvesilmad, mäekünkad ning avar taevalaotus. Pallase meistrite looming Bajadeer, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Bajadeer, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Bajadeer

1940ndad Õli, lõuend 82 x 64. Signatuurita
Alghind: 1 200
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Johannes Uiga on muutunud legendiks, kes maalides lõi enda ümber omaette maailma. Tema lemmikpaigaks oli paat ning muusaks järv, ta vaimustus looduse ilust ning kummardas selle jõudu. Seepärast räägitakse temast eelkõige kui loodusmaalijast, kuigi kooliajal kuulusid tema parimad saavutused hoopis aktimaali valdkonda.Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid Pallases 1937. aastal ning jõudis lõpudiplomini aastaks 1946, mil kool kandis Tartu Riikliku Kunstiinstituudi nime. Ta tudeeris mitmete nimekate kunstnike käe all, kuid suurimat mõju avaldas talle Aleksander Vardi, kelle impressionistlik maalilaad oli omane ka Uiga varasemale loomingule. Sellest kõneleb ka maal "Bajadeer", mis on teostatud mahedas ja õrnas koloriidis. Bajadeer oli kooli tuntuim modell ning kunstnik Endel Kõks on lausa öelnud, et ilma temata poleks eesti kunst jalgu alla saanudki. Nimelt just akti peeti Pallases tähtsaimaks õppeülesandeks ning seepärast on paljud toonased kunstitudengid oma esimese tõelise maalikooli inimese kujutamisel saanud just Bajadeeri maalides. Johannes Uiga monograafias kirjutab Mare Joonsalu: "Uigale oli ta vist enamatki kui ainult modell, nad olid ka head tuttavad. Uiga rääkis kord, muhelus suunurgas, nende ühisest paadisõidust Emajõel, kui Bajadeer istus paadininas just nii, nagu Jumal oli ta siia ilma loonud."Maastikumaalis leidis kunstnik oma meelismotiivid Lõuna-Eestist. Sellest kõneleb ka "Päidla maastik", millelt leiab kõik uigaliku maastiku olulisemad detailid: järvesilmad, mäekünkad ning avar taevalaotus.Johannes Uiga
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Bajadeer, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Johannes Uiga Bajadeer 1940ndad Õli, lõuend 82 x 64 Signatuurita Alghind: 1 200 27 Johannes Uiga on muutunud legendiks, kes maalides lõi enda ümber omaette maailma. Tema lemmikpaigaks oli paat ning muusaks järv, ta vaimustus looduse ilust ning kummardas selle jõudu. Seepärast räägitakse temast eelkõige kui loodusmaalijast, kuigi kooliajal kuulusid tema parimad saavutused hoopis aktimaali valdkonda.Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid Pallases 1937. aastal ning jõudis lõpudiplomini aastaks 1946, mil kool kandis Tartu Riikliku Kunstiinstituudi nime. Ta tudeeris mitmete nimekate kunstnike käe all, kuid suurimat mõju avaldas talle Aleksander Vardi, kelle impressionistlik maalilaad oli omane ka Uiga varasemale loomingule. Sellest kõneleb ka maal "Bajadeer", mis on teostatud mahedas ja õrnas koloriidis. Bajadeer oli kooli tuntuim modell ning kunstnik Endel Kõks on lausa öelnud, et ilma temata poleks eesti kunst jalgu alla saanudki. Nimelt just akti peeti Pallases tähtsaimaks õppeülesandeks ning seepärast on paljud toonased kunstitudengid oma esimese tõelise maalikooli inimese kujutamisel saanud just Bajadeeri maalides. Johannes Uiga monograafias kirjutab Mare Joonsalu: "Uigale oli ta vist enamatki kui ainult modell, nad olid ka head tuttavad. Uiga rääkis kord, muhelus suunurgas, nende ühisest paadisõidust Emajõel, kui Bajadeer istus paadininas just nii, nagu Jumal oli ta siia ilma loonud."Maastikumaalis leidis kunstnik oma meelismotiivid Lõuna-Eestist. Sellest kõneleb ka "Päidla maastik", millelt leiab kõik uigaliku maastiku olulisemad detailid: järvesilmad, mäekünkad ning avar taevalaotus.

Bajadeer, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük