GLADIOOLID, Johannes Uiga E-kunstisalongis Johannes Uiga lillemaalid on erilised, vanameister ei maalinud neid mitte ilupildilikeks toa kaunistusteks, vaid pani neisse kogu oma maalijameisterlikkuse. Tema lilled on jõulised ja võimsad nii natuurilt kui ka koloriidilt. Ta portreteerib lillakaid gladioole loosungpunasel foonil ning tulemus on fantastiline. Uiga lilledes on mehist emotsionaalsust, mis on eesti kunstis haruldane nähtus. Pallase meistrite looming GLADIOOLID, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16


Ostude saatmine Eesti piires!
GLADIOOLID, Johannes Uiga E-kunstisalongis

GLADIOOLID

1986 Õli, lõuend. Signatuuriga. 100 x 73
Alghind: 17 000/ € 1 087
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

Johannes Uiga lillemaalid on erilised, vanameister ei maalinud neid mitte ilupildilikeks toa kaunistusteks, vaid pani neisse kogu oma maalijameisterlikkuse. Tema lilled on jõulised ja võimsad nii natuurilt kui ka koloriidilt. Ta portreteerib lillakaid gladioole loosungpunasel foonil ning tulemus on fantastiline. Uiga lilledes on mehist emotsionaalsust, mis on eesti kunstis haruldane nähtus.Johannes Uiga
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

GLADIOOLID, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Johannes Uiga GLADIOOLID 1986 Õli, lõuend Signatuuriga Johannes Uiga lillemaalid on erilised, vanameister ei maalinud neid mitte ilupildilikeks toa kaunistusteks, vaid pani neisse kogu oma maalijameisterlikkuse. Tema lilled on jõulised ja võimsad nii natuurilt kui ka koloriidilt. Ta portreteerib lillakaid gladioole loosungpunasel foonil ning tulemus on fantastiline. Uiga lilledes on mehist emotsionaalsust, mis on eesti kunstis haruldane nähtus.

GLADIOOLID, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük