Vaade Hobustemäelt, Johannes Uiga "Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud /. . . / pean olema loodusega väga tugevas sidemes kui maalin /. . . / Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi maa, mingi kosmiline ruum," seletab Uiga oma huvi looduse maalimise vastu. Maastiku maalimine oli Pallase õppeprogrammis oluline ning tihti tehti selle tarvis ka väljasõite Eesti eri paikadesse. Otepää ümbrus muutus Uiga jaoks aga kõige köitvamaks. Sealseid motiive valmis nii kõrgelt künkalt kui ka järvel olles paadist. Pallase meistrite looming Vaade Hobustemäelt, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vaade Hobustemäelt, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Vaade Hobustemäelt

1970. aastad Õli, lõuend. Signatuurita. 65 x 116
Alghind: € €975, lõpphind: € 1 325
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

"Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud /.../ pean olema loodusega väga tugevas sidemes kui maalin /.../ Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi maa, mingi kosmiline ruum," seletab Uiga oma huvi looduse maalimise vastu.
Maastiku maalimine oli Pallase õppeprogrammis oluline ning tihti tehti selle tarvis ka väljasõite Eesti eri paikadesse. Otepää ümbrus muutus Uiga jaoks aga kõige köitvamaks. Sealseid motiive valmis nii kõrgelt künkalt kui ka järvel olles paadist.Johannes Uiga
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade Hobustemäelt, Johannes Uiga

Johannes Uiga Vaade Hobustemäelt 1970 aastad Õli, lõuend "Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud /.../ pean olema loodusega väga tugevas sidemes kui maalin /.../ Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi maa, mingi kosmiline ruum," seletab Uiga oma huvi looduse maalimise vastu. Maastiku maalimine oli Pallase õppeprogrammis oluline ning tihti tehti selle tarvis ka väljasõite Eesti eri paikadesse. Otepää ümbrus muutus Uiga jaoks aga kõige köitvamaks. Sealseid motiive valmis nii kõrgelt künkalt kui ka järvel olles paadist.

Vaade Hobustemäelt, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük