Nüpli org, Johannes Uiga Juba õpingute ajal "Pallase“ kunstikoolis jõudis Johannes Uiga äratundmiseni, et maastikumaal pakub talle kõige enam väljakutseid. Teda köitis Eesti maastike avarus ning ulatus ja selle värvivarjundite lõputu muutumine uue päeva saabudes. Lemmikmotiivid leidis kunstnik Lõuna-Eesti panoraamist, teda lummasid selle kuplite vahel peituvad järved. Uiga ise on kõnelenud: "Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud. /---/ Värv huvitab väga, kuid mitte omaette, vaid motiivi ja vormiga koos. Öeldakse, et impressionistid maalisid õhku. Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi, maa, mingi kosmilisem ruum. “ Maal "Loojang“ näitab looduse intensiivsemaid koloriite, mille erkkollane taevas ja -punane päike puudutades justkui põletaksid. Kunstnik Heldur Viires, kellelt pärineb ka Uiga eluaegne hüüdnimi Juuljus, on meenutanud: "Koolimaja seintel olid paremate kunstnike tööd. Trepist üles minnes, akende juures oli Uiga ekspressionistlik töö, millel olev punane päike on veel siiani selgelt silmade ees. Sellist pole ma enam näinud. “ Teos "Nüpli org“ tutvustab Uigale omast motiivi, kus on olemas kunstikule kõige olulisemad elemendid - mehised mäekünkad, jõulised värvid ning nende keskel peituv järvesilm. 1999 teater "Vanemuine" Nüpli org, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Nüpli org, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Nüpli org

Õli,lõuend. 65x81. Signatuurita.
Alghind: € 900€(14081.94EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Juba õpingute ajal "Pallase“ kunstikoolis jõudis Johannes Uiga äratundmiseni, et maastikumaal pakub talle kõige enam väljakutseid. Teda köitis Eesti maastike avarus ning ulatus ja selle värvivarjundite lõputu muutumine uue päeva saabudes. Lemmikmotiivid leidis kunstnik Lõuna-Eesti panoraamist, teda lummasid selle kuplite vahel peituvad järved. Uiga ise on kõnelenud: "Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud. /---/ Värv huvitab väga, kuid mitte omaette, vaid motiivi ja vormiga koos. Öeldakse, et impressionistid maalisid õhku. Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi, maa, mingi kosmilisem ruum.“
Maal "Loojang“ näitab looduse intensiivsemaid koloriite, mille erkkollane taevas ja -punane päike puudutades justkui põletaksid. Kunstnik Heldur Viires, kellelt pärineb ka Uiga eluaegne hüüdnimi Juuljus, on meenutanud: "Koolimaja seintel olid paremate kunstnike tööd. Trepist üles minnes, akende juures oli Uiga ekspressionistlik töö, millel olev punane päike on veel siiani selgelt silmade ees. Sellist pole ma enam näinud.“
Teos "Nüpli org“ tutvustab Uigale omast motiivi, kus on olemas kunstikule kõige olulisemad elemendid - mehised mäekünkad, jõulised värvid ning nende keskel peituv järvesilm.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Nüpli org, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Nüpli org Õli,lõuend 65x81 Juba õpingute ajal "Pallase“ kunstikoolis jõudis Johannes Uiga äratundmiseni, et maastikumaal pakub talle kõige enam väljakutseid. Teda köitis Eesti maastike avarus ning ulatus ja selle värvivarjundite lõputu muutumine uue päeva saabudes. Lemmikmotiivid leidis kunstnik Lõuna-Eesti panoraamist, teda lummasid selle kuplite vahel peituvad järved. Uiga ise on kõnelenud: "Alustan, kui maastikuvaates on midagi mind paelunud. /---/ Värv huvitab väga, kuid mitte omaette, vaid motiivi ja vormiga koos. Öeldakse, et impressionistid maalisid õhku. Mulle on olulisem ruumitunne - taevas, vesi, maa, mingi kosmilisem ruum.“Maal "Loojang“ näitab looduse intensiivsemaid koloriite, mille erkkollane taevas ja -punane päike puudutades justkui põletaksid. Kunstnik Heldur Viires, kellelt pärineb ka Uiga eluaegne hüüdnimi Juuljus, on meenutanud: "Koolimaja seintel olid paremate kunstnike tööd. Trepist üles minnes, akende juures oli Uiga ekspressionistlik töö, millel olev punane päike on veel siiani selgelt silmade ees. Sellist pole ma enam näinud.“ Teos "Nüpli org“ tutvustab Uigale omast motiivi, kus on olemas kunstikule kõige olulisemad elemendid - mehised mäekünkad, jõulised värvid ning nende keskel peituv järvesilm.

Nüpli org, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük