Kuupaistel, Johannes Uiga E-kunstisalongis Kunstnik Enn Põldroos on meenutanud eesti "Pühajärve maalijat" Uigat nõnda: “Soe oli tema suhtumine loodusesse ja kunsti. Ta mõistis loodust ja oskas seda vaadelda hardumusega. Mõnikord võib mõjuda see sõna liigse afekteerimisena, aga mitte tema puhul. Uiga lähenemine loodusele ja kunstile oli puhas ja aus. Kõik selle sulandas üheks hea värvimeel, mis muudab tema loomingu niivõrd nauditavaks. Hindan teda väga kõrgelt. " Üsna suur ja mitmekesine kollektsioon kunstniku töödest asub Tartu Kunstimuuseumis, väiksem Eesti Kunstimuuseumis. Pallase meistrite looming Kuupaistel, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kuupaistel, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Kuupaistel

1976 Õli, lõuend. Signatuuriga. 65 x 73.
Alghind: €700, lõpphind: € 700
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Kunstnik Enn Põldroos on meenutanud eesti "Pühajärve maalijat" Uigat nõnda: “Soe oli tema suhtumine loodusesse ja kunsti. Ta mõistis loodust ja oskas seda vaadelda hardumusega. Mõnikord võib mõjuda see sõna liigse afekteerimisena, aga mitte tema puhul. Uiga lähenemine loodusele ja kunstile oli puhas ja aus. Kõik selle sulandas üheks hea värvimeel, mis muudab tema loomingu niivõrd nauditavaks. Hindan teda väga kõrgelt."
Üsna suur ja mitmekesine kollektsioon kunstniku töödest asub Tartu Kunstimuuseumis, väiksem Eesti Kunstimuuseumis.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuupaistel, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Johannes Uiga (1918–1998) Kuupaistel 1976 Õli, lõuend Signatuuriga Kunstnik Enn Põldroos on meenutanud eesti "Pühajärve maalijat" Uigat nõnda: “Soe oli tema suhtumine loodusesse ja kunsti. Ta mõistis loodust ja oskas seda vaadelda hardumusega. Mõnikord võib mõjuda see sõna liigse afekteerimisena, aga mitte tema puhul. Uiga lähenemine loodusele ja kunstile oli puhas ja aus. Kõik selle sulandas üheks hea värvimeel, mis muudab tema loomingu niivõrd nauditavaks. Hindan teda väga kõrgelt."Üsna suur ja mitmekesine kollektsioon kunstniku töödest asub Tartu Kunstimuuseumis, väiksem Eesti Kunstimuuseumis.

Kuupaistel, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük