Pilvine päev Pühajärvel, Johannes Johannes Uiga on õppinud mitmete nimekate kunstnike käe all. Õppides Tartu ühisgümnaasiumis, märkas tema joonistamisannet õpetaja Eerik Haamer ning alates 1937. aastast, mil ta astus "Pallasesse“, töötas ta järgemööda nii Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi kui kaVillem Ormissoni käe all. Lõpudiplomini jõudis ta 1946. a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Johannes Uiga on loodusemaalija, eelkõige armastas jäädvustada Lõuna-Eesti järvemaastikku, kuna Pühajärve ääres asus kunstnikul endalgi väike majake ning paat, millega sai järvele sõita ning terve päeva maalides veeta. Kunstniku varasemas loomingus on nähtav Aleksander Vardi tugev mõju, tööde mahe ja õrn koloriit, kuid 1950-ndatel muutusid värvid jõulisemaks ning ekspressiivsemaks ja käsitluslaad lakoonilisemaks. Oluliseks jäi ikkagi mulje edasiandmine, kuid seda palju mehelikumal moel - läbi jõulise pintslilöögi ning suurte vormide. Sellega jäädvustas Johannes Uiga looduse võimsust ning avarust. "Pilvine päev Pühajärvel“ on maalitud kunstniku nö kodujärvel, kus ta veetis loendamatul hulgal tunde ning kus valmis hulgaliselt maale. Hoolimata kunstniku sagedasest viibimisest järvel ning iga järvesopi tundmist, leidis kunstnik ikka ja jälle uue hetke või vaate, mida ta polnud veel jäädvustanud. Johannes Uiga on ise 1988. aastal öelnud: "Pühajärve ääres elades seda tunnet, et seal enam midagi leida ei ole - seda tunnet ei ole mul tekkinud. On olnud harukordseid isemoodi pilvede ja valgusega hetki, mida pole saanud maalida ja mida olen oodanud uuesti, kuid need pole kordunud. " 1999 teater "Vanemuine" Pilvine päev Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pilvine päev Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Pilvine päev Pühajärvel

1978 Õli, lõuend 64 x 89
Alghind: € 12000/€767, lõpphind: € 13 300/ 850
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Johannes Uiga on õppinud mitmete nimekate kunstnike käe all. Õppides Tartu ühisgümnaasiumis, märkas tema joonistamisannet õpetaja Eerik Haamer ning alates 1937. aastast, mil ta astus "Pallasesse“, töötas ta järgemööda nii Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi kui kaVillem Ormissoni käe all. Lõpudiplomini jõudis ta 1946. a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Johannes Uiga on loodusemaalija, eelkõige armastas jäädvustada Lõuna-Eesti järvemaastikku, kuna Pühajärve ääres asus kunstnikul endalgi väike majake ning paat, millega sai järvele sõita ning terve päeva maalides veeta.
Kunstniku varasemas loomingus on nähtav Aleksander Vardi tugev mõju, tööde mahe ja õrn koloriit, kuid 1950-ndatel muutusid värvid jõulisemaks ning ekspressiivsemaks ja käsitluslaad lakoonilisemaks. Oluliseks jäi ikkagi mulje edasiandmine, kuid seda palju mehelikumal moel - läbi jõulise pintslilöögi ning suurte vormide. Sellega jäädvustas Johannes Uiga looduse võimsust ning avarust. "Pilvine päev Pühajärvel“ on maalitud kunstniku nö kodujärvel, kus ta veetis loendamatul hulgal tunde ning kus valmis hulgaliselt maale. Hoolimata kunstniku sagedasest viibimisest järvel ning iga järvesopi tundmist, leidis kunstnik ikka ja jälle uue hetke või vaate, mida ta polnud veel jäädvustanud. Johannes Uiga on ise 1988. aastal öelnud: "Pühajärve ääres elades seda tunnet, et seal enam midagi leida ei ole - seda tunnet ei ole mul tekkinud. On olnud harukordseid isemoodi pilvede ja valgusega hetki, mida pole saanud maalida ja mida olen oodanud uuesti, kuid need pole kordunud."Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pilvine päev Pühajärvel, Johannes

Johannes Uiga (1918–1998) Pilvine päev Pühajärvel 1978 Õli, lõuend 64 x 89 Alghind: € 12000/€767, lõpphind: € 13 300/ 850 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Johannes Uiga on õppinud mitmete nimekate kunstnike käe all. Õppides Tartu ühisgümnaasiumis, märkas tema joonistamisannet õpetaja Eerik Haamer ning alates 1937. aastast, mil ta astus "Pallasesse“, töötas ta järgemööda nii Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi kui kaVillem Ormissoni käe all. Lõpudiplomini jõudis ta 1946. a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Johannes Uiga on loodusemaalija, eelkõige armastas jäädvustada Lõuna-Eesti järvemaastikku, kuna Pühajärve ääres asus kunstnikul endalgi väike majake ning paat, millega sai järvele sõita ning terve päeva maalides veeta. Kunstniku varasemas loomingus on nähtav Aleksander Vardi tugev mõju, tööde mahe ja õrn koloriit, kuid 1950-ndatel muutusid värvid jõulisemaks ning ekspressiivsemaks ja käsitluslaad lakoonilisemaks. Oluliseks jäi ikkagi mulje edasiandmine, kuid seda palju mehelikumal moel - läbi jõulise pintslilöögi ning suurte vormide. Sellega jäädvustas Johannes Uiga looduse võimsust ning avarust. "Pilvine päev Pühajärvel“ on maalitud kunstniku nö kodujärvel, kus ta veetis loendamatul hulgal tunde ning kus valmis hulgaliselt maale. Hoolimata kunstniku sagedasest viibimisest järvel ning iga järvesopi tundmist, leidis kunstnik ikka ja jälle uue hetke või vaate, mida ta polnud veel jäädvustanud. Johannes Uiga on ise 1988. aastal öelnud: "Pühajärve ääres elades seda tunnet, et seal enam midagi leida ei ole - seda tunnet ei ole mul tekkinud. On olnud harukordseid isemoodi pilvede ja valgusega hetki, mida pole saanud maalida ja mida olen oodanud uuesti, kuid need pole kordunud."

Pilvine päev Pühajärvel, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük