Lamav akt Pühajärvega, Johannes Johannes Uiga on õppinud mitmete nimekate kunstnike käe all. Esmalt oli tema joonistusõpetajaks Tartu ühisgümnaasiumis Eerik Haamer ning seejärel 1937. a. “Pallasesse" asudes töötas ta nii Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi kui kaVillem Ormissoni käe all. Johannes Uiga oli loodusemaalija, kelle lemmikmotiivideks Lõuna-Eesti järvemaastik, eelkõige Pühajärve ümbrus. Kunstniku varasemas loomingus on nähtav Aleksander Vardi tugev mõju, tööde mahe ja õrn koloriit, kuid 1950-ndatel muutusid värvid jõulisemaks ning ekspressiivsemaks, käsitluslaad lakoonilisemaks. Oluliseks jäi ikkagi mulje edasiandmine, kuid seda palju mehelikumal moel - läbi jõulise pintslilöögi ning suurte vormide. Sellega jäädvustas Johannes Uiga looduse võimsust ning avarust. Põneva peatüki Uiga loomingus moodustavad ka lillemaalid ja aktid. Viimase suurepärane näide on “Lamav akt Pühajärvega", kus kunstnik on kujutanud nii armastatud järve, kui ka tugevate vormide ning kontuuriga naiskeha. Kõiges selles peegeldub kunstniku konkreetsus ning mehisus. Maal “Pühajärv" on Uiga taaskordne kummardus oma kodujärvele, mille ääres olid tal ka oma majake ning paat ootamas. Kui palju kordi kunstnik armastatud paika jäädvustas, on võimatu öelda. Kindel on vaid see, et tema emotsionaalsusele, millega ta interpreteeris Lõuna-Eesti maastikku ja järvesilmi, on võimatu eesti kunstiloost sarnast leida. Mõlemad maalid on ära toodud Johannes Uiga autobiograafias (Mare Joonsalu, 2009) lehekülgedel 76 ja 102-103. 1999 teater "Vanemuine" Lamav akt Pühajärvega, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lamav akt Pühajärvega, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Lamav akt Pühajärvega

1988 Õli, lõuend 97 x 130
Alghind: € 49000/€3132
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Johannes Uiga on õppinud mitmete nimekate kunstnike käe all. Esmalt oli tema joonistusõpetajaks Tartu ühisgümnaasiumis Eerik Haamer ning seejärel 1937.a. “Pallasesse" asudes töötas ta nii Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi kui kaVillem Ormissoni käe all. Johannes Uiga oli loodusemaalija, kelle lemmikmotiivideks Lõuna-Eesti järvemaastik, eelkõige Pühajärve ümbrus. Kunstniku varasemas loomingus on nähtav Aleksander Vardi tugev mõju, tööde mahe ja õrn koloriit, kuid 1950-ndatel muutusid värvid jõulisemaks ning ekspressiivsemaks, käsitluslaad lakoonilisemaks. Oluliseks jäi ikkagi mulje edasiandmine, kuid seda palju mehelikumal moel - läbi jõulise pintslilöögi ning suurte vormide. Sellega jäädvustas Johannes Uiga looduse võimsust ning avarust. Põneva peatüki Uiga loomingus moodustavad ka lillemaalid ja aktid. Viimase suurepärane näide on “Lamav akt Pühajärvega", kus kunstnik on kujutanud nii armastatud järve, kui ka tugevate vormide ning kontuuriga naiskeha. Kõiges selles peegeldub kunstniku konkreetsus ning mehisus. Maal “Pühajärv" on Uiga taaskordne kummardus oma kodujärvele, mille ääres olid tal ka oma majake ning paat ootamas. Kui palju kordi kunstnik armastatud paika jäädvustas, on võimatu öelda. Kindel on vaid see, et tema emotsionaalsusele, millega ta interpreteeris Lõuna-Eesti maastikku ja järvesilmi, on võimatu eesti kunstiloost sarnast leida. Mõlemad maalid on ära toodud Johannes Uiga autobiograafias (Mare Joonsalu, 2009) lehekülgedel 76 ja 102-103.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lamav akt Pühajärvega, Johannes

Johannes Uiga (1918–1998) Lamav akt Pühajärvega 1988 Õli, lõuend 97 x 130 Alghind: € 49000/€3132 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Johannes Uiga on õppinud mitmete nimekate kunstnike käe all. Esmalt oli tema joonistusõpetajaks Tartu ühisgümnaasiumis Eerik Haamer ning seejärel 1937.a. “Pallasesse" asudes töötas ta nii Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi kui kaVillem Ormissoni käe all. Johannes Uiga oli loodusemaalija, kelle lemmikmotiivideks Lõuna-Eesti järvemaastik, eelkõige Pühajärve ümbrus. Kunstniku varasemas loomingus on nähtav Aleksander Vardi tugev mõju, tööde mahe ja õrn koloriit, kuid 1950-ndatel muutusid värvid jõulisemaks ning ekspressiivsemaks, käsitluslaad lakoonilisemaks. Oluliseks jäi ikkagi mulje edasiandmine, kuid seda palju mehelikumal moel - läbi jõulise pintslilöögi ning suurte vormide. Sellega jäädvustas Johannes Uiga looduse võimsust ning avarust. Põneva peatüki Uiga loomingus moodustavad ka lillemaalid ja aktid. Viimase suurepärane näide on “Lamav akt Pühajärvega", kus kunstnik on kujutanud nii armastatud järve, kui ka tugevate vormide ning kontuuriga naiskeha. Kõiges selles peegeldub kunstniku konkreetsus ning mehisus. Maal “Pühajärv" on Uiga taaskordne kummardus oma kodujärvele, mille ääres olid tal ka oma majake ning paat ootamas. Kui palju kordi kunstnik armastatud paika jäädvustas, on võimatu öelda. Kindel on vaid see, et tema emotsionaalsusele, millega ta interpreteeris Lõuna-Eesti maastikku ja järvesilmi, on võimatu eesti kunstiloost sarnast leida. Mõlemad maalid on ära toodud Johannes Uiga autobiograafias (Mare Joonsalu, 2009) lehekülgedel 76 ja 102-103.

Lamav akt Pühajärvega, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük