Päidla maastik, Johannes Uiga Johannes Uiga on muutunud legendiks, kes maalides lõi enda ümber omaette maailma. Tema lemmikpaigaks oli paat ning muusaks järv, ta vaimustus looduse ilust ning kummardas selle jõudu. Seepärast räägitakse temast eelkõige kui loodusmaalijast, kuigi kooliajal kuulusid tema parimad saavutused hoopis aktimaali valdkonda. Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid Pallases 1937. aastal ning jõudis lõpudiplomini aastaks 1946, mil kool kandis Tartu Riikliku Kunstiinstituudi nime. Ta tudeeris mitmete nimekate kunstnike käe all, kuid suurimat mõju avaldas talle Aleksander Vardi, kelle impressionistlik maalilaad oli omane ka Uiga varasemale loomingule. Sellest kõneleb ka maal "Bajadeer", mis on teostatud mahedas ja õrnas koloriidis. Bajadeer oli kooli tuntuim modell ning kunstnik Endel Kõks on lausa öelnud, et ilma temata poleks eesti kunst jalgu alla saanudki. Nimelt just akti peeti Pallases tähtsaimaks õppeülesandeks ning seepärast on paljud toonased kunstitudengid oma esimese tõelise maalikooli inimese kujutamisel saanud just Bajadeeri maalides. Johannes Uiga monograafias kirjutab Mare Joonsalu: "Uigale oli ta vist enamatki kui ainult modell, nad olid ka head tuttavad. Uiga rääkis kord, muhelus suunurgas, nende ühisest paadisõidust Emajõel, kui Bajadeer istus paadininas just nii, nagu Jumal oli ta siia ilma loonud. " Maastikumaalis leidis kunstnik oma meelismotiivid Lõuna-Eestist. Sellest kõneleb ka "Päidla maastik", millelt leiab kõik uigaliku maastiku olulisemad detailid: järvesilmad, mäekünkad ning avar taevalaotus. 1999 teater "Vanemuine" Päidla maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Päidla maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Päidla maastik

1964 Õli, papp 52 x 73. Signatuuriga
Alghind: € 900, lõpphind: € 1 300
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Johannes Uiga on muutunud legendiks, kes maalides lõi enda ümber omaette maailma. Tema lemmikpaigaks oli paat ning muusaks järv, ta vaimustus looduse ilust ning kummardas selle jõudu. Seepärast räägitakse temast eelkõige kui loodusmaalijast, kuigi kooliajal kuulusid tema parimad saavutused hoopis aktimaali valdkonda.
Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid Pallases 1937. aastal ning jõudis lõpudiplomini aastaks 1946, mil kool kandis Tartu Riikliku Kunstiinstituudi nime. Ta tudeeris mitmete nimekate kunstnike käe all, kuid suurimat mõju avaldas talle Aleksander Vardi, kelle impressionistlik maalilaad oli omane ka Uiga varasemale loomingule. Sellest kõneleb ka maal "Bajadeer", mis on teostatud mahedas ja õrnas koloriidis. Bajadeer oli kooli tuntuim modell ning kunstnik Endel Kõks on lausa öelnud, et ilma temata poleks eesti kunst jalgu alla saanudki. Nimelt just akti peeti Pallases tähtsaimaks õppeülesandeks ning seepärast on paljud toonased kunstitudengid oma esimese tõelise maalikooli inimese kujutamisel saanud just Bajadeeri maalides. Johannes Uiga monograafias kirjutab Mare Joonsalu: "Uigale oli ta vist enamatki kui ainult modell, nad olid ka head tuttavad. Uiga rääkis kord, muhelus suunurgas, nende ühisest paadisõidust Emajõel, kui Bajadeer istus paadininas just nii, nagu Jumal oli ta siia ilma loonud."
Maastikumaalis leidis kunstnik oma meelismotiivid Lõuna-Eestist. Sellest kõneleb ka "Päidla maastik", millelt leiab kõik uigaliku maastiku olulisemad detailid: järvesilmad, mäekünkad ning avar taevalaotus.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Päidla maastik, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Päidla maastik 1964 Õli, papp 52 x 73 Signatuuriga Alghind: € 900, lõpphind: € 1 300 27 Johannes Uiga on muutunud legendiks, kes maalides lõi enda ümber omaette maailma. Tema lemmikpaigaks oli paat ning muusaks järv, ta vaimustus looduse ilust ning kummardas selle jõudu. Seepärast räägitakse temast eelkõige kui loodusmaalijast, kuigi kooliajal kuulusid tema parimad saavutused hoopis aktimaali valdkonda.Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid Pallases 1937. aastal ning jõudis lõpudiplomini aastaks 1946, mil kool kandis Tartu Riikliku Kunstiinstituudi nime. Ta tudeeris mitmete nimekate kunstnike käe all, kuid suurimat mõju avaldas talle Aleksander Vardi, kelle impressionistlik maalilaad oli omane ka Uiga varasemale loomingule. Sellest kõneleb ka maal "Bajadeer", mis on teostatud mahedas ja õrnas koloriidis. Bajadeer oli kooli tuntuim modell ning kunstnik Endel Kõks on lausa öelnud, et ilma temata poleks eesti kunst jalgu alla saanudki. Nimelt just akti peeti Pallases tähtsaimaks õppeülesandeks ning seepärast on paljud toonased kunstitudengid oma esimese tõelise maalikooli inimese kujutamisel saanud just Bajadeeri maalides. Johannes Uiga monograafias kirjutab Mare Joonsalu: "Uigale oli ta vist enamatki kui ainult modell, nad olid ka head tuttavad. Uiga rääkis kord, muhelus suunurgas, nende ühisest paadisõidust Emajõel, kui Bajadeer istus paadininas just nii, nagu Jumal oli ta siia ilma loonud."Maastikumaalis leidis kunstnik oma meelismotiivid Lõuna-Eestist. Sellest kõneleb ka "Päidla maastik", millelt leiab kõik uigaliku maastiku olulisemad detailid: järvesilmad, mäekünkad ning avar taevalaotus.

Päidla maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük