Lõuna-Eesti maastik, Johannes Uiga Johannes Uigal täitus käesoleva aasta veebruarikuus 100. sünniaastapäev, mille puhul korraldas E-Kunstisalong Tartu Kunstimajas kunstniku näituse. Pallase kunstikoolis ja Aleksander Vardi käe all õppinud Uiga looming liigub impressionismist ekspressionismini, mille keskmes on loodusmaal. Kõige enam inspireeris teda Pühajärv ja Lõuna-Eesti maastik. Uiga on eesti Paul Cézanne, kes maalis aastaid oma järve nii nagu suur prantsuse kunstnik St. Victoire’i mäge. 1999 teater "Vanemuine" Lõuna-Eesti maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lõuna-Eesti maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Lõuna-Eesti maastik

1940ndad Õli, papp. Signatuuriga. 59,5x83
Alghind: € €850, lõpphind: € 1 900
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Johannes Uigal täitus käesoleva aasta veebruarikuus 100. sünniaastapäev, mille puhul korraldas E-Kunstisalong Tartu Kunstimajas kunstniku näituse. Pallase kunstikoolis ja Aleksander Vardi käe all õppinud Uiga looming liigub impressionismist ekspressionismini, mille keskmes on loodusmaal. Kõige enam inspireeris teda Pühajärv ja Lõuna-Eesti maastik. Uiga on eesti Paul Cézanne, kes maalis aastaid oma järve nii nagu suur prantsuse kunstnik St. Victoire’i mäge.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lõuna-Eesti maastik, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Lõuna-Eesti maastik 1940ndad Õli, papp Signatuuriga Johannes Uigal täitus käesoleva aasta veebruarikuus 100. sünniaastapäev, mille puhul korraldas E-Kunstisalong Tartu Kunstimajas kunstniku näituse. Pallase kunstikoolis ja Aleksander Vardi käe all õppinud Uiga looming liigub impressionismist ekspressionismini, mille keskmes on loodusmaal. Kõige enam inspireeris teda Pühajärv ja Lõuna-Eesti maastik. Uiga on eesti Paul Cézanne, kes maalis aastaid oma järve nii nagu suur prantsuse kunstnik St. Victoire’i mäge.

Lõuna-Eesti maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük