Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga Hilises loomeeas saavutas Uiga oma vaikeludes suure meisterlikkuse. Kunstnik opereerib väheste, kuid erakordselt intensiivsete toonidega, mille mõjujõud on mehiselt ekspressiivne. Esemed tema maalidel on puhastatud kõigest segavast, on jäänud lakoonilised geomeetrilised vormid, mis astuvad omavahel dialoogi. Kompositsiooni keskmes on mustjas vaas, mille kõrval paiknevad kaks heledatoonilist, valkjat vormi. Natüürmordi äärtele on paigutatud aga lillakaspunane ja kollane ning teisale tumesinine vorm. Vaikelu taltsutamiseks kasutab kunstnik aga intensiivset kollast ja tumepunast draperiid, asetades esemed hallikas-valkjale alusele. Esmapilgul lihtsas ja lakoonilises maalis on peidus jõulised sisepinged, mida Uiga hoiab vaos oma meisterliku maalijanärviga. Uiga maalid on nagu hea vein, mille kõik maitseomadused ja väärtused tulevad ilmsiks alles aastatega. Pallase meistrite looming Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Natüürmort pudelitega

1988 Õli, lõuend. 60x80. Signatuuriga.
Alghind: 15 000/ € 959, lõpphind: € 15 000/ 959
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Hilises loomeeas saavutas Uiga oma vaikeludes suure meisterlikkuse. Kunstnik opereerib väheste, kuid erakordselt intensiivsete toonidega, mille mõjujõud on mehiselt ekspressiivne. Esemed tema maalidel on puhastatud kõigest segavast, on jäänud lakoonilised geomeetrilised vormid, mis astuvad omavahel dialoogi. Kompositsiooni keskmes on mustjas vaas, mille kõrval paiknevad kaks heledatoonilist, valkjat vormi. Natüürmordi äärtele on paigutatud aga lillakaspunane ja kollane ning teisale tumesinine vorm. Vaikelu taltsutamiseks kasutab kunstnik aga intensiivset kollast ja tumepunast draperiid, asetades esemed hallikas-valkjale alusele. Esmapilgul lihtsas ja lakoonilises maalis on peidus jõulised sisepinged, mida Uiga hoiab vaos oma meisterliku maalijanärviga.

Uiga maalid on nagu hea vein, mille kõik maitseomadused ja väärtused tulevad ilmsiks alles aastatega.Johannes Uiga
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga

Johannes Uiga Natüürmort pudelitega 1988 Õli, lõuend 60x80 Hilises loomeeas saavutas Uiga oma vaikeludes suure meisterlikkuse. Kunstnik opereerib väheste, kuid erakordselt intensiivsete toonidega, mille mõjujõud on mehiselt ekspressiivne. Esemed tema maalidel on puhastatud kõigest segavast, on jäänud lakoonilised geomeetrilised vormid, mis astuvad omavahel dialoogi. Kompositsiooni keskmes on mustjas vaas, mille kõrval paiknevad kaks heledatoonilist, valkjat vormi. Natüürmordi äärtele on paigutatud aga lillakaspunane ja kollane ning teisale tumesinine vorm. Vaikelu taltsutamiseks kasutab kunstnik aga intensiivset kollast ja tumepunast draperiid, asetades esemed hallikas-valkjale alusele. Esmapilgul lihtsas ja lakoonilises maalis on peidus jõulised sisepinged, mida Uiga hoiab vaos oma meisterliku maalijanärviga.
Uiga maalid on nagu hea vein, mille kõik maitseomadused ja väärtused tulevad ilmsiks alles aastatega.

Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük