Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga Hilises loomeeas saavutas Uiga oma vaikeludes suure meisterlikkuse. Kunstnik opereerib väheste, kuid erakordselt intensiivsete toonidega, mille mõjujõud on mehiselt ekspressiivne. Esemed tema maalidel on puhastatud kõigest segavast, on jäänud lakoonilised geomeetrilised vormid, mis astuvad omavahel dialoogi. Kompositsiooni keskmes on mustjas vaas, mille kõrval paiknevad kaks heledatoonilist, valkjat vormi. Natüürmordi äärtele on paigutatud aga lillakaspunane ja kollane ning teisale tumesinine vorm. Vaikelu taltsutamiseks kasutab kunstnik aga intensiivset kollast ja tumepunast draperiid, asetades esemed hallikas-valkjale alusele. Esmapilgul lihtsas ja lakoonilises maalis on peidus jõulised sisepinged, mida Uiga hoiab vaos oma meisterliku maalijanärviga. Uiga maalid on nagu hea vein, mille kõik maitseomadused ja väärtused tulevad ilmsiks alles aastatega. 1999 teater "Vanemuine" Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Natüürmort pudelitega

1988 Õli, lõuend. 60x80. Signatuuriga.
Alghind: € 15000/€959, lõpphind: € 15 000/ 959
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Hilises loomeeas saavutas Uiga oma vaikeludes suure meisterlikkuse. Kunstnik opereerib väheste, kuid erakordselt intensiivsete toonidega, mille mõjujõud on mehiselt ekspressiivne. Esemed tema maalidel on puhastatud kõigest segavast, on jäänud lakoonilised geomeetrilised vormid, mis astuvad omavahel dialoogi. Kompositsiooni keskmes on mustjas vaas, mille kõrval paiknevad kaks heledatoonilist, valkjat vormi. Natüürmordi äärtele on paigutatud aga lillakaspunane ja kollane ning teisale tumesinine vorm. Vaikelu taltsutamiseks kasutab kunstnik aga intensiivset kollast ja tumepunast draperiid, asetades esemed hallikas-valkjale alusele. Esmapilgul lihtsas ja lakoonilises maalis on peidus jõulised sisepinged, mida Uiga hoiab vaos oma meisterliku maalijanärviga.

Uiga maalid on nagu hea vein, mille kõik maitseomadused ja väärtused tulevad ilmsiks alles aastatega.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Natüürmort pudelitega 1988 Õli, lõuend 60x80 Hilises loomeeas saavutas Uiga oma vaikeludes suure meisterlikkuse. Kunstnik opereerib väheste, kuid erakordselt intensiivsete toonidega, mille mõjujõud on mehiselt ekspressiivne. Esemed tema maalidel on puhastatud kõigest segavast, on jäänud lakoonilised geomeetrilised vormid, mis astuvad omavahel dialoogi. Kompositsiooni keskmes on mustjas vaas, mille kõrval paiknevad kaks heledatoonilist, valkjat vormi. Natüürmordi äärtele on paigutatud aga lillakaspunane ja kollane ning teisale tumesinine vorm. Vaikelu taltsutamiseks kasutab kunstnik aga intensiivset kollast ja tumepunast draperiid, asetades esemed hallikas-valkjale alusele. Esmapilgul lihtsas ja lakoonilises maalis on peidus jõulised sisepinged, mida Uiga hoiab vaos oma meisterliku maalijanärviga.
Uiga maalid on nagu hea vein, mille kõik maitseomadused ja väärtused tulevad ilmsiks alles aastatega.

Natüürmort pudelitega, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük