Kevad Otepääl, Johannes Uiga Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid 1937. aastal “Pallases", tema koolitee venis pikaks, kuna sõda ja suured muutused takistasid elu normaalset kulgu. Lõpudiplomini jõudis ta alles 1946. a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema maaliõpetajateks olid kunstnikud Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. Neist viimase impressionistlik maalilaad avaldas noore Uiga loomingule tugevat mõju. Uued jooned tema maalides kerkivad esile 1950-ndate aastate lõpus. Nüüdsest muutub Lõuna-Eesti kuppelmaastik kunstniku põhiliseks motiivide allikaks. Kunstniku laad muutub üldistavamaks, käsitlus stiliseerivamaks ning koloriit dekoratiivsemaks. Johanes Uiga 1960-ndate aastate maastikud kandsid endas toonasele nn. karmile stiilile omaseid jooni. Uiga armastab panoraamseid vaateid, ta jäädvustab Lõuna-Eestile omast künklikku maastikku järvesilmade ja metsatukkadega. “Kevad Otepääl" suisa lummab oma valusalt erkrohelise lagendikuga ning taga sinavate küngastega, kuhu julgelt on aktsendina lisatud mõni üksik roosakas värviakord. Uiga kevad on bravuurne ja meeleolukas, selles on uue algust ja pakitsevat elujõudu. Pallase meistrite looming Kevad Otepääl, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kevad Otepääl, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Kevad Otepääl

1965 Õli, lõuend. Signatuuriga. 60 x 81
Alghind: 13 000/ € 831
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid 1937. aastal “Pallases",
tema koolitee venis pikaks, kuna sõda ja suured muutused
takistasid elu normaalset kulgu. Lõpudiplomini jõudis ta alles
1946.a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema maaliõpetajateks
olid kunstnikud Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. Neist viimase
impressionistlik maalilaad avaldas noore Uiga loomingule tugevat mõju. Uued jooned tema maalides kerkivad esile 1950-ndate aastate lõpus. Nüüdsest muutub Lõuna-Eesti kuppelmaastik kunstniku põhiliseks motiivide allikaks. Kunstniku laad muutub üldistavamaks, käsitlus stiliseerivamaks ning koloriit dekoratiivsemaks. Johanes Uiga 1960-ndate aastate maastikud kandsid endas toonasele nn. karmile stiilile omaseid jooni. Uiga armastab panoraamseid vaateid, ta jäädvustab Lõuna-Eestile omast künklikku maastikku järvesilmade ja metsatukkadega.


“Kevad Otepääl" suisa lummab oma valusalt erkrohelise
lagendikuga ning taga sinavate küngastega, kuhu julgelt on
aktsendina lisatud mõni üksik roosakas värviakord. Uiga kevad on bravuurne ja meeleolukas, selles on uue algust ja pakitsevat elujõudu.Johannes Uiga
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kevad Otepääl, Johannes Uiga

Johannes Uiga Kevad Otepääl 1965 Õli, lõuend Signatuuriga Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid 1937. aastal “Pallases",tema koolitee venis pikaks, kuna sõda ja suured muutusedtakistasid elu normaalset kulgu. Lõpudiplomini jõudis ta alles1946.a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema maaliõpetajateksolid kunstnikud Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. Neist viimaseimpressionistlik maalilaad avaldas noore Uiga loomingule tugevat mõju. Uued jooned tema maalides kerkivad esile 1950-ndate aastate lõpus. Nüüdsest muutub Lõuna-Eesti kuppelmaastik kunstniku põhiliseks motiivide allikaks. Kunstniku laad muutub üldistavamaks, käsitlus stiliseerivamaks ning koloriit dekoratiivsemaks. Johanes Uiga 1960-ndate aastate maastikud kandsid endas toonasele nn. karmile stiilile omaseid jooni. Uiga armastab panoraamseid vaateid, ta jäädvustab Lõuna-Eestile omast künklikku maastikku järvesilmade ja metsatukkadega.
“Kevad Otepääl" suisa lummab oma valusalt erkroheliselagendikuga ning taga sinavate küngastega, kuhu julgelt onaktsendina lisatud mõni üksik roosakas värviakord. Uiga kevad on bravuurne ja meeleolukas, selles on uue algust ja pakitsevat elujõudu.

Kevad Otepääl, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük