Kevad Otepääl, Johannes Uiga Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid 1937. aastal “Pallases", tema koolitee venis pikaks, kuna sõda ja suured muutused takistasid elu normaalset kulgu. Lõpudiplomini jõudis ta alles 1946. a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema maaliõpetajateks olid kunstnikud Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. Neist viimase impressionistlik maalilaad avaldas noore Uiga loomingule tugevat mõju. Uued jooned tema maalides kerkivad esile 1950-ndate aastate lõpus. Nüüdsest muutub Lõuna-Eesti kuppelmaastik kunstniku põhiliseks motiivide allikaks. Kunstniku laad muutub üldistavamaks, käsitlus stiliseerivamaks ning koloriit dekoratiivsemaks. Johanes Uiga 1960-ndate aastate maastikud kandsid endas toonasele nn. karmile stiilile omaseid jooni. Uiga armastab panoraamseid vaateid, ta jäädvustab Lõuna-Eestile omast künklikku maastikku järvesilmade ja metsatukkadega. “Kevad Otepääl" suisa lummab oma valusalt erkrohelise lagendikuga ning taga sinavate küngastega, kuhu julgelt on aktsendina lisatud mõni üksik roosakas värviakord. Uiga kevad on bravuurne ja meeleolukas, selles on uue algust ja pakitsevat elujõudu. 1999 teater "Vanemuine" Kevad Otepääl, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kevad Otepääl, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Kevad Otepääl

1965 Õli, lõuend. Signatuuriga. 60 x 81
Alghind: € 13000/€831
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid 1937. aastal “Pallases",
tema koolitee venis pikaks, kuna sõda ja suured muutused
takistasid elu normaalset kulgu. Lõpudiplomini jõudis ta alles
1946.a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema maaliõpetajateks
olid kunstnikud Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. Neist viimase
impressionistlik maalilaad avaldas noore Uiga loomingule tugevat mõju. Uued jooned tema maalides kerkivad esile 1950-ndate aastate lõpus. Nüüdsest muutub Lõuna-Eesti kuppelmaastik kunstniku põhiliseks motiivide allikaks. Kunstniku laad muutub üldistavamaks, käsitlus stiliseerivamaks ning koloriit dekoratiivsemaks. Johanes Uiga 1960-ndate aastate maastikud kandsid endas toonasele nn. karmile stiilile omaseid jooni. Uiga armastab panoraamseid vaateid, ta jäädvustab Lõuna-Eestile omast künklikku maastikku järvesilmade ja metsatukkadega.


“Kevad Otepääl" suisa lummab oma valusalt erkrohelise
lagendikuga ning taga sinavate küngastega, kuhu julgelt on
aktsendina lisatud mõni üksik roosakas värviakord. Uiga kevad on bravuurne ja meeleolukas, selles on uue algust ja pakitsevat elujõudu.Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kevad Otepääl, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Kevad Otepääl 1965 Õli, lõuend Signatuuriga Johannes Uiga alustas kunstiõpinguid 1937. aastal “Pallases",tema koolitee venis pikaks, kuna sõda ja suured muutusedtakistasid elu normaalset kulgu. Lõpudiplomini jõudis ta alles1946.a. Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema maaliõpetajateksolid kunstnikud Ado Vabbe ja Aleksander Vardi. Neist viimaseimpressionistlik maalilaad avaldas noore Uiga loomingule tugevat mõju. Uued jooned tema maalides kerkivad esile 1950-ndate aastate lõpus. Nüüdsest muutub Lõuna-Eesti kuppelmaastik kunstniku põhiliseks motiivide allikaks. Kunstniku laad muutub üldistavamaks, käsitlus stiliseerivamaks ning koloriit dekoratiivsemaks. Johanes Uiga 1960-ndate aastate maastikud kandsid endas toonasele nn. karmile stiilile omaseid jooni. Uiga armastab panoraamseid vaateid, ta jäädvustab Lõuna-Eestile omast künklikku maastikku järvesilmade ja metsatukkadega.
“Kevad Otepääl" suisa lummab oma valusalt erkroheliselagendikuga ning taga sinavate küngastega, kuhu julgelt onaktsendina lisatud mõni üksik roosakas värviakord. Uiga kevad on bravuurne ja meeleolukas, selles on uue algust ja pakitsevat elujõudu.

Kevad Otepääl, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük