Otepää maastik, Johannes Uiga Otepää kõrgustiku ümbruses teadis Johannes Uiga igat järve ning kaunist vaadet. Päästjärv asub Otepäält 10 kilomeetri kaugusel Puka tee ääres. Kunstnikule jäi see maaliline paik silma. Oma järjekordsel maaliretkel jäädvustas Uiga lõuendile kauni vaate Päästjärvele. "Arula Päästjärv" on maalitud 1969. aastal, kunstniku laad on üldistav ning jõuline. Mehiselt vormitud metsatukad ning mäekünkad on piiratud tugeva tumeda kontuurjoonega. Uiga pintslitõmme on pikk ja energiline. Samas on koloriidis leida võluvaid tooni üleminekuid ning heledamas värviskaalas pinnad annavad motiivile õhulisust. Pallase meistrite looming Otepää maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Otepää maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Otepää maastik

1973 Õli, lõuend.
Signatuuriga. 65 x 92
Alghind: 13 000/ € 831
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Otepää kõrgustiku ümbruses teadis Johannes Uiga igat järve ning kaunist vaadet. Päästjärv asub Otepäält 10 kilomeetri kaugusel Puka tee ääres. Kunstnikule jäi see maaliline paik silma. Oma järjekordsel maaliretkel jäädvustas Uiga lõuendile kauni vaate Päästjärvele.
"Arula Päästjärv" on maalitud 1969. aastal, kunstniku laad onüldistav ning jõuline. Mehiselt vormitud metsatukad ningmäekünkad on piiratud tugeva tumeda kontuurjoonega. Uigapintslitõmme on pikk ja energiline. Samas on koloriidis leidavõluvaid tooni üleminekuid ning heledamas värviskaalas pinnadannavad motiivile õhulisust.Johannes Uiga
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Otepää maastik, Johannes Uiga

Johannes Uiga Otepää maastik 1973 Õli, lõuend Signatuuriga Otepää kõrgustiku ümbruses teadis Johannes Uiga igat järve ning kaunist vaadet. Päästjärv asub Otepäält 10 kilomeetri kaugusel Puka tee ääres. Kunstnikule jäi see maaliline paik silma. Oma järjekordsel maaliretkel jäädvustas Uiga lõuendile kauni vaate Päästjärvele.
"Arula Päästjärv" on maalitud 1969. aastal, kunstniku laad onüldistav ning jõuline. Mehiselt vormitud metsatukad ningmäekünkad on piiratud tugeva tumeda kontuurjoonega. Uigapintslitõmme on pikk ja energiline. Samas on koloriidis leidavõluvaid tooni üleminekuid ning heledamas värviskaalas pinnadannavad motiivile õhulisust.

Otepää maastik, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük