Pühajärve motiiv õhtul, Johannes "Mina töötan talvel stuudios, kevadel, suvel ja sügisel maalin looduses. Olen esinenud kõigil meie vabariigi näitustel ja ka Moskvas oma maalidega. Töötan ainult kunsti alal, mis võimaldab ära elada," kirjutab Uiga napisõnaliselt enda kohta kunagisele koolikaaslasele Otto Paasile. Kolmel aastaajal võis Pallase kunstiharidusega Uigat kohata Lõuna-Eesti maastiku keskel, eriti Pühajärve ääres maalimas. Loodus oli tema peamine inspiratsiooniallikas, mida ta andis vahetult edasi õlis ja akvarellis. 1960. aastate teisel poolel rändasid tema akvarellid Bukaresti, Bratislavasse ja Prahasse ning 1969. aastal osales Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel Eesti, Läti ja Leedu kunstnike akvarellinäitusel. Pallase meistrite looming Pühajärve motiiv õhtul, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Pühajärve motiiv õhtul, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Pühajärve motiiv õhtul

1966 Akvarell, kartong. Lm 40,2 x 50,5. Signatuuriga.
Alghind: € 475
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

"Mina töötan talvel stuudios, kevadel, suvel ja sügisel maalin looduses. Olen esinenud kõigil meie vabariigi näitustel ja ka Moskvas oma maalidega. Töötan ainult kunsti alal, mis võimaldab ära elada," kirjutab Uiga napisõnaliselt enda kohta kunagisele koolikaaslasele Otto Paasile. Kolmel aastaajal võis Pallase kunstiharidusega Uigat kohata Lõuna-Eesti maastiku keskel, eriti Pühajärve ääres maalimas. Loodus oli tema peamine inspiratsiooniallikas, mida ta andis vahetult edasi õlis ja akvarellis. 1960. aastate teisel poolel rändasid tema akvarellid Bukaresti, Bratislavasse ja Prahasse ning 1969. aastal osales Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel Eesti, Läti ja Leedu kunstnike akvarellinäitusel.Johannes Uiga
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühajärve motiiv õhtul, Johannes

Johannes Uiga Pühajärve motiiv õhtul 1966 Akvarell, kartong Lm 40,2 x 50,5 "Mina töötan talvel stuudios, kevadel, suvel ja sügisel maalin looduses. Olen esinenud kõigil meie vabariigi näitustel ja ka Moskvas oma maalidega. Töötan ainult kunsti alal, mis võimaldab ära elada," kirjutab Uiga napisõnaliselt enda kohta kunagisele koolikaaslasele Otto Paasile. Kolmel aastaajal võis Pallase kunstiharidusega Uigat kohata Lõuna-Eesti maastiku keskel, eriti Pühajärve ääres maalimas. Loodus oli tema peamine inspiratsiooniallikas, mida ta andis vahetult edasi õlis ja akvarellis. 1960. aastate teisel poolel rändasid tema akvarellid Bukaresti, Bratislavasse ja Prahasse ning 1969. aastal osales Uiga Riia kunstimuuseumis esimesel Eesti, Läti ja Leedu kunstnike akvarellinäitusel.

Pühajärve motiiv õhtul, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük