Järv sügisel, Johannes Uiga Tartust pärit Uiga omandas maalioskused Pallases. Seal oli tema juhendajaks Aleksander Vardi - tollane eesti nimekam impressionist. Nii oli ka Uiga oma loometee alguses tugevalt impressionistlikust maalilaadist mõjutatud. 1940. aastate lõpus muutus Uiga käekiri järjest omapärasemaks: kunstniku loomingut iseloomustab võimalikult üldistav vorm ja jõuline värvivalik. Mart Lepp on kirjutanud, et Uigat kütkestas looduse suurejoonelisus ja vägevus. Seda mõtet väljendas kunstnik avarate ja panoraamsete vaadete maalimisel, kus kõige südamelähedasemaks kujunes just Lõuna-Eesti maastik Pühajärve ümbruses. Pallase meistrite looming Järv sügisel, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16


Ostude saatmine Eesti piires!
Järv sügisel, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Järv sügisel

1960ndad Õli, lõuend. Signatuurita. 65 x 100
Alghind: 1 000 €, lõpphind: 1 725 €
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Tartust pärit Uiga omandas maalioskused Pallases. Seal oli tema juhendajaks Aleksander Vardi - tollane eesti nimekam impressionist. Nii oli ka Uiga oma loometee alguses tugevalt impressionistlikust maalilaadist mõjutatud. 1940. aastate lõpus muutus Uiga käekiri järjest omapärasemaks: kunstniku loomingut iseloomustab võimalikult üldistav vorm ja jõuline värvivalik. Mart Lepp on kirjutanud, et Uigat kütkestas looduse suurejoonelisus ja vägevus. Seda mõtet väljendas kunstnik avarate ja panoraamsete vaadete maalimisel, kus kõige südamelähedasemaks kujunes just Lõuna-Eesti maastik Pühajärve ümbruses.Johannes Uiga
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Järv sügisel, Johannes Uiga

Johannes Uiga Järv sügisel 1960ndad Õli, lõuend Signatuurita Tartust pärit Uiga omandas maalioskused Pallases. Seal oli tema juhendajaks Aleksander Vardi - tollane eesti nimekam impressionist. Nii oli ka Uiga oma loometee alguses tugevalt impressionistlikust maalilaadist mõjutatud. 1940. aastate lõpus muutus Uiga käekiri järjest omapärasemaks: kunstniku loomingut iseloomustab võimalikult üldistav vorm ja jõuline värvivalik. Mart Lepp on kirjutanud, et Uigat kütkestas looduse suurejoonelisus ja vägevus. Seda mõtet väljendas kunstnik avarate ja panoraamsete vaadete maalimisel, kus kõige südamelähedasemaks kujunes just Lõuna-Eesti maastik Pühajärve ümbruses.

Järv sügisel, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük